| pagliaci a întrebat:

Ce face o femeie sa fie matura si pregatita de maritis?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand renunta la curvari si iti da seama ca e timpul sa se compromite cu un provider

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Da explica-mi si mie de ce se "compromite". De unde termenul asta si de ce?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Mai invatam si din trecut man, daca tot vezi ca aia frumosi vor doar sex apoi mai vezi si de unu care nu te atrage asa puternic dar na faci o familie cu el, nu e vorba doar de interese materiale, majoritatea barbatilor nu sunt bogati, probabil si barbati se compromit la fel dupa 30 de ani

| Plato a răspuns (pentru RAY):

COMPROMÍTE, compromít, vb. III. 1. Tranz. și refl. A face să-și piardă sau a-și pierde buna reputație; a (se) discredita. 2. Tranz. A pricinui un rău, a primejdui; a strica, a distruge.

O femeie ca alege un om bun se distruge? isi pierde buna reputatie? Se discrediteaza?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nu stiu ce definitie ai tu acolo, pentru mine inseamna a face un sacrificiu

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Sa inteleg deci ca un "badboy" iti ofera o viata de vis, iar mai apoi faci sacrificiul de a alege un familist?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Hai sa iti dau un sfat de viitor,cand citesti pe cineva,nu te grabi niciodata, stai analiseaza textul apoi afirma ceva, eu asa fac cu dulciurile stau ma gandesc la cancer, diabet, hipertensiune se duce pofta

eu am afirmat altceva despre femei, ca unele se incurca cu badboys apoi cu baieti de treaba provider, cei aflati in zona prieteniei

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dar ai zis ca se sacrifica. Nu am inteles de ce folosesti termenul.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Iti sacrifica vechiul comportament, nu te-ai prins

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Stați, mă, frumos la poză, ce-i asta
https://imgur.com/a/E7ezsjV

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Care-i care? laughing

| Plato a răspuns:

Definitia ta e gresita, eu ti-am dat din dex.
Dar chiar si asa, de ce consideri ca a sta cu un om bun e un sacrificiu?

| Zas a răspuns:

Mentalitatea ei.

| Andrei283 a răspuns:

Nu stiu,, laba la cai" cred ))