| daddy a întrebat:

Ce faceti daca persoana pe care o placeti nu va impartaseste sentimentele?
uitati de ea si acceptati realitatea sau credeti ca merita va straduiti sa o cuceriti in vreun fel?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Uit de ea. Dragoste cu sila nu se poatehappy
Nu are sens sa ma transform in cineva care nu sunt si nu voi fi niciodata doar de dragul luiwinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu am patit asta si am preferat sa renunt. a fost mai bine asa pentru ca daca insistam mai mult sufereamwinking

| tyana a răspuns:

Eu sunt o fire mai orgolioasa si atunci cand cineva nu mi-a impartasit sentimentele am preferat sa plec de una singura fara sa fiu data afara pe usa din dos.Multi insa prefera contrariul:sa stea sa lupte, sa astepte "marea schimbare" care insa nu poti fi sigur ca se va produce.Eu cred ca e enervant pentru celalat, mai ales daca nu iti impartaseste sentimentele, sa vada interesul tau continuu pentru el.La un moment dat se va simti sufocat. Uite o vorba celebra "daca pentru celalalt simti o urma de indoiala fugi cat te tin picioarele pentru a te scuti de suferinta"!happy

| alinuta113 a răspuns:

Nimic! eu sunt o astfel de persoana! si deja prietenul meu intelege din privire ce simt pentru el! Ce vreai sa ti spuna te iubesc, te vreau si mai nu stiu ce! Dar poate sa te minta sau sa se joace cu sentimentele tale! Dar tu sa te indragostesti la nebunie! Asa ca privirea si comportamentul spune totul!