| YellowAngel a întrebat:

Cum incercati sa faceti pe persoana pe care o placeti sa va placa?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu incerc asa ceva

| Sofer a răspuns:

Nu încerc. O sa ma placa ea laughing.

| alina2k18 a răspuns:

Nu TREBUIE sa faci pe cineva sa te placa ca dupa vorbim deja de altcevawinking si nu cred ca iti va conveni.

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Alina ai ceva sa imi declari?

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Nu sefu meu laughing)
Ramane cum am stabilitwinking

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Te las in limbile atunci, vorba aia

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

In a tawinking asa da bosswinking

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Eu doar iubitei mele as face asa ceva, din pacate nu exista EA

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nu incerc sa fac asta si nici nu am cum s-o fac. Chiar daca e dureros ca sentimentul nu este reciproc, nu prea isi are rostul. Pana la urma nu putem obliga pe cineva sa ne placa. Trebuie sa vina de la sine.

| drutzix a răspuns:

Sunt eu insumi daca ma place bine, daca nu nu vreau sa joc teatru.

| Theo94 a răspuns:

Inca nu am incercat asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa incerc? Nu e ca si cum as depunde un efort special ca sa ii atrag atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am incercat niciodata, sentimentele sunt ceva ce vin de la sine.

| AlleX1 a răspuns:

Trebuie sa o seduci, asta insemnand doua chestii care se impart in cateva lucruri:1.Partea in care tu faci raport cu ea, in care stabiliti niste stalpi ai increderii, adica friend-zone.Cum iesi din friend-zone? Ei bine, aici intervine punctul 2.
2.Sexting-ul face diferenta dintre "esti doar un prieten si nu vreau sa stricam prietenia noastra" bla bla bla si "ummm... maine sunt singura si as vrea sa vedem un film, e ok pentru tine la 20:00?" --sexting-ul e o arta, nu crede ca e asa usor, arunci niste cuvinte si gata--

PS.Desigur, raportul se face prin anumite chestii, glumite cu tenta sexuala, meme-uri cu tine sau de pe internet(recomand cu tine), etc; trebuie sa-i transmiti faptul ca tu esti interesat de ea/el si nu doar sexual(point-ul asta trebuie facut in asa maniera incat sa nu ajungi micul ei/lui psiholog si aici intervine iar sexting-ul)
Acum sa vorbim putin despre sexting."Bine, nu poti sa-i spui direct, "vreau sa te ***" sau alte verbe cu "efect" pushy. Poti incepe procesul de sexting printr-o simpla chestie gen: "Hai cu mine un weekend la mare, ce parere ai despre asta?"Daca iti raspunde foarte "hight" si corespunde cu vibe-ul tau, iar tu te simti bine FACAND ASTA(cel mai important e sa te simti tu bine), poti continua, daca nu, nu.Pentru mai multe detalii, poti cauta pe internet fiecare chestia de care ti-am vorbit, asta a fost un mic rezumat. ~PUA