| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa spui ca iubesti o persoana si ca o placi din moment ce ai iubita, asta nu inteleg eu straight face.

Răspuns Câştigător
| Ciprian a răspuns:

Daca spui asta inseamna ca esti o persoana falsa, ca incerci sa te joci cu sentimentele oamenilor.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt reacții "pasagere", o iubire de moment!
La mulți ani!
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Traficant de sentimente. De spus, e usor de spus, dar de dovedit?

| Contrast a răspuns:

Acestia sunt oameni carora nu le e foarte clar ce inseamna cu adevarat a iubi si de aici confuzia intre iubesc si imi place.
E ciudat ca nici macar nu realizeaza ca se pot indragosti sau reindragosti de aceeasi persoana, sau de o alta, de mai multe ori intr-o viata dar nu poti iubi mai mute persoane in acelasi timp.

| danielagoldica a răspuns:

Nu iti mai iubesti iubita si atunci te simti atras de alte persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@gigiro, ai uitat " roz " laughing.
Asa este, vorbele ca vorbele dar practica asta. Si totusi nu te apuci sa ii zici unei persoane ca o iubesti, asa poti sa opresti orice persoana pe strada si sa ii spui " Buna, te iubesc. ".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Contrast, mai ps atractie fata de alte persoane, no?