| Gumalamanaazecea a întrebat:

Ce faci cand nu mai esti atrasa fizic de prietenul tau? Am momente in care vreau sa ma despart de el,pentru ca nu ma atrage fizic,cel putin nu la fel ca inainte. Dar il iubesc, poate pentru personalitatea lui, felul cum se comporta cu mine. avem 6 luni jumatate impreuna si nu ne-am certat niciodata. ce sa fac?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea ai ce face. Dupa 6 luni si jumatate ar trebui sa fii exact la momentul in care incepe sa apara atractia fizica mare si sa va pregatiti de a incepe viata sexuala (daca aveti varsta necesara). daca la momentul inceputului, tu esti deja satula si plictisita, e clar ca relatia schioapata rau si ca nu prea are salvare.

| mona a răspuns:

In cazul de fata ar fi mai bine sa vorbesti cu el, poate mai puteti salva relatia voastra schimband ceva

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Am trecut si eu si inca trec prin asta, am momente in care il ador pe prietenul meu si momente in care nu il mai suport. FARA MOTIV.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Faci exact ce-ti spune inima.
Astea nu sunt intrebari de pus, dar nu te iei dupa ce iti spune x si y, faci cum crezi tu ca e mai bine, nu cum cred altii.
Daca deja dupa 4 luni jumate nu te mai atrage, nu vad un viitor stralucit pentru relatia voastra.
Repet, face ce-ti spune inima.
Daca consideri ca trebuie sa pui punct, atunci pune.
Succes!

| greyhound a răspuns:

Si se mai zice de barbati ca se plictisesc repede de cea de langa ei laughing

| Raiiiisa a răspuns:

Acum 6 luni jumate nu ti-ai dat seama ca nu te atrage fizic? Cauta pe altcineva care sa te atraga fizic si sa fii multumita, eu una nici nu m-as mai fi incurcat cu unul care nu ma atrage, dar ai grija sa nu gasesti unu care sa aiba un aspect fizic care sa-ti placa, si personalitatea lui sa fie una "scarboasa" ca atunci cu siguranta o sa-ti para rau.

| Urpaniel a răspuns:

Incheie relaţia, îţi pierzi doar timpul acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Gumalamanaazecea explică:

6 luni jumatate, am gresit

| Đεмоη a răspuns:

happy Nu are cum sa nu fi atrasa de el..cand l-ai cunoscut ai fost atrasa de fizicul lui? Daca da atunci nu are cum sa se schimbe prea mult in 6 luni. Daca il iubesti cu adevarat nu conteaza fizicul. Uite eu m-am intalnit cu o fata si chiar nu mi-a placut deloc de ea..In timp m-am indragostit de ea atat de tare incat aveam impresia ca este ce-a mai frumoasa persoana din lume. happy deci propune-i sa aiba mai multa grija de el..comunicarea este totul intr-o relatie. Daca simti ca este iubire nu renunta :p Pur si simplu spune-i sa aiba mai multa grija de el.

| Anuttzzik a răspuns:

Pai de ce nu ii spui ca vrei sa iei o pauza si poate asa iti clarifici toate sentimentele?