| anonim_4396 a întrebat:

Ce ii excită cel mai tare bărbați? De exemplu atingerile si care sunt acelea, saruturile din anumite locuri, de exemplu sarutandu-l pe gat etc. Asta e o întrebare mai mult pentru bărbați

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara penisului care reprezinta cea mai sensibila si excitabila parte a unui barbat, pe suprafata corpului masculin exista si alte zone ''sensibile'' a caror atingere, mangaiere sau sarutare de regula il vor face pe partener sa se excite incat sa se ''aprinda'' si sa ia foc de placere creata. Buzele reprezinta unul din cele mai sensibile locuri de pe corpul uman. Buzele fiind sensibile la atingere si sarutat, cei mai multi dintre barbati sunt nerabdatori sa simta sarutul partenerei. O alta zona care este foarte erogena o reprezinta gatul barbatilor. Atingerile care pot sa-i faca pe multi barbati sa ''innebunesca'' sunt cele provocate de limba si buzele plimbate pe ceafa. Stimularea nervilor situati in zona gatului, a cefei si baza urechilor, trimite prin neurotransmitatori, impulsuri catre sistemul circulator, ceea ce provoaca o marire accentuata a ritmului cardiac si a fluxul sangvin.
Unii barbati au sfarcurile extrem de sensibile si apreciaza acest tip de stimulare si daca femeia constata ca partenerul se excita cand ii atinge sfarcurile, poate incerca sa provoace placere prin saruturi si atingerea lor usoara cu varfurile degetelor.
De asemenea sexologii sfatuiesc femeile, ca in timpul jocurilor erotico-sexuale, sa atinga, sa mangaie, sa maseze senzual si fin tesutul scrotului, fiindca acea ''punguta'' este o parte extrem de sensibila si plina de terminatii nervoase a tuturor barbatilor. Si tot in aceasta parte a corpului barbatilor ar mai fi terminaţiile nervoase foarte sensibile existente in zona pubiana, cea anala si in partea situata intre picioare, scrot si anus. Fiecare femeie este in stare sa descopere zonele erogene ale partenerului in doi timpi si trei miscari. big grin Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| iuliaiulia4 a răspuns:

Cand vad in privirea ei ca ma doreste