| RAY a întrebat:

Ce inseamna a fi barbat,intrebare si pentru fete si pentru baieti,cum arata, cum se comporta un barbat /mascul alfa in societate in viziunea voastra?

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

In primul rand, e ingrijit. Are bun gust, e sarmant, stie ce sa spuna, dar si cand sa taca, are simtul umorului, e jovial. In stadiul asta, merita cel putin sa-i dai o sansa, sa-l cunosti mai bine. Apoi descoperi ca e inteligent, independent, pasionat in tot ceea ce intreprinde, iti ofera sprijinul lui, dar nu-ti ofera tot pe tava. Nu! Pentru ca el cauta o femeie adevarata, iar aia e si ea independenta. Te sustine moral, te incurajeaza sa-ti depasesti limitele. Asta e un barbat care merita osteneala!
Am cam depasit "societatea" la care faceai referire in intrebare, dar asta e exemplul de barbat adevarat pentru mine.

| SkyPilot a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Imi place definitia ta happy

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Atitudine de bad boy, bo$$ si portofelul plin

| peperonies a răspuns:

Daca e nevoie sa intrebi sigur esti beta.

| Suck a răspuns:

Un barbat alfa e cel care poate face o femeie fericita din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi barbat inseamna a detine organe sexulae masculine.
A fi adevarat barbat sau barbat in casa inseamna acel barbat care e constient ca pe umerii lui se afla bunastarea familiei.Ce face un adevarat barbat? Respecta sotia,copii,se implica in activitatile casnice(nu radeti). Cand sotia are de exemplu migrena,barbatul e si bucatar si spalator. Adevaratul barbat se pricepe la toate,stie fara sa-i spui ce doresti,ce te apasa,vine cu solutii,impacari,solutii la toate in general.
A fi barbat in societate inseamna, ca sa intelegem mai bine, saritor, a sti sa dea buna ziua pe strada si gata sa ajute oricand o persoana intr-o problema, poate si cat de mica ar fi.
A fi barbat alfa, nu stiu ce inseamna. Ca sa fii barbat alfa trebuie sa detii o satra de femei si altii sa se lupte cu el si alfa castiga.