| Lapusneanu a întrebat:

Ce este in opinia voastra barbatul alfa? Cum arata el, cum se comporta? Cati mai sunt? In afara de alfa cum ii clasificati pe restul?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi sunt aşa: bărbaţi alfa, beta, delta, gama, epsilon(aştia-s împărţiţi în epsilon sinus şi epsilon cosinus) şi Sigma&Omega(fanii jocurilor ce poartă acelaşi nume).

| beautifullie a răspuns:

Barbatul alfa? sunt eu nebuna sau? unde suntem aici? in haita? laughing) oo daa

| RheaLustzig a răspuns (pentru beautifullie):

Tu chiar nu esti documentata, nu? Barbatul Alfa inseamna Barbatul Ideal. Ce inseamna sa fii barbat in adevaratul sens = Barbat Afla.

| beautifullie a răspuns (pentru RheaLustzig):

N-am stiut, omule. nu-mi sarii in cap. esti vreun alfa si te-am jignit? accepta-mi scuzele

| Demonull a răspuns (pentru beautifullie):

A vrut sa spuna ..mascul alfa..adica un barbat cu atitudine care ia mereu initiativa un fel de lider „in haita„.un barbat puternic mai pe scurt

| beautifullie a răspuns (pentru Demonull):

Am inteles ce-a vrut sa spuna din prima. am facut un pic misto si el a luat-o de buna. mi s-a parut penibila exprimarea, de aia

| Demonull a răspuns (pentru beautifullie):

Da din cate vad nici el nu cunoaste sensul..nu este barbatul ideal pentru toate femeile.cum nu exista nici un model de femeie pentru toti barbatii.il iertam tura asta

| IREros a răspuns:

Nu exista "barbatul alfa", exista masculul "alfa" daca intelegi diferenta; si prin asta se intelege cel mai puternic mascul in haita, care *** toate femelele, si inmulteste haita, in timp ce ceilalti se uita si astept sa devina slab, il provoaca la bataie, si daca il bate il alunga din haita si altul ii ia locul. La oameni nu se aplicalaughing) daca te crezi sau vrei sa devii unul, mergi la un psiholog, te face ala alfa.