| Elena298 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat plange din cauza unei fete? Sa va explic, astazi un baiat pentru care am sentimente si el are pentru mine cred a plans de fata cu mine, i-am dat de inteles ca as vrea ceva cu el si apoi nu l-am mai bagat in seama pentru ca auzeam pe toata lumea ca vorbea ca el o sa ma ia de fraiera si era ceva si am vrut sa pastrez distanta cu toata ca simt ceva pentru el. Apoi s-a dus intr-un colt, bine eram la munca, el este supervizer la o linie si cunoscut de toata lumea, eu sunt mai retrasa si nu prea vorbesc cu nimeni si l-am vazut ca s-a dus intr-un colt si se uita serios la mine si o colega de ale lui i-a zis ceva si a lasat capul in jos si a inceput sa planga. Toata lumea spune ca noi suntem diferiti, el nu are relatii serioase doar aventuri, plus ca el mai are si probleme cu bautura si eu is mai mica decat el cu 3 ani. Sunt mai emotiva, mai sensibila si ma atasez usor si sufar foarte mult, intrebarea e de ce credeti ca a plans? Multumesc, as dori sa raspundeti cat mai serios.

Răspuns Câştigător
| BlackSkyz a răspuns:

Motivul pentru care a plâns nu ai de unde sa il afli decât întrebând, ideea este in felul următor cum a spus si un tip mai jos, vezi ca nu cumva sa joace teatru, desi trebuie sa recunosc mai sunt si tipi care sunt sensibili, daca ti sa părut vreodată ca el are vreo apropiere de tine atunci cel mai probabil nu doar ti sa părut ci chiar a incercat sa se apropie, decizia îți aparține insa sa știi ca oricum ai alege ai decat o singura viață încearcă sa o trăiești frumos si nu cu inima franta.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Iarta ma dar e penibil. Te cam joaca. Daca intr-adevar omul e trecut prin viata si are experienta la capitolul femei, NICIODATA nu o sa stea pe bune sa boceasca prin colturi dupa una. Parerea mea e sa l lasi in pace sa si faca numarul. Nu ii da importanta.

| Beyou799 a răspuns:

E posibil sa planga din cauza ta doar daca e foarte indragostit de tine si simte ca te-a pierdut. As fi zis ca poate omul avea alte motive sa planga, dar daca zici ca se uita serios la tine si a inceput sa planga, e foarte evident. Dar nu uita ca alcoolul il poate face pe om sa faca lucruri ingrozitoare si sa distruga viata familiei lui, si mai zici ca e cu multe fete asa, asta clar o va face si daca e intr-o relatie si casatorit, vei suferi de 3 ori mai mult daca te arunci intr-o relatie cu el decat o faci acum. E decizia ta ce faci mai departe dar astea sunt consecintele. Decat sa schimbi un om mai repede te schimbi pe tine, cu toata iubirea din lume va avea aceleasi obiceiuri, daca se va schimba ca sa te recucereasca vreodata o va face pentru o scurta perioada. Alegerea e a ta, dar totusi gandeste-te la multele consecinte, mai ghideaza-te si dupa ratiune, nu doar dupa inima. Stiu cazuri in care sotii asemenea baiatului descris ajung sa se poarte groaznic cu sotiile chiar daca la inceput pareau foarte ok si nu ar fi crezut nimeni ca o poate trata asa pe sotie, si gandeste-te ca odata ce te atasezi o sa-i accepti totul si vei suferi dar nu vei putea pleca si asa vei trai toata viata.