| Elena298 a întrebat:

Salutare TPU vreau sa va povestesc ceva fara sarcasme sau comentarii la misto, multumesc. La locul meu de munca este un baiat care e supervizer la o linie si imi da de inteles ca ma place mult si ca simte ceva pentru mine ne stiu de ceva timp da nu am vb niciodata, el a venit la mine la linie sa ia ceva si mi-a vorbit in engleza cu toate ca el este roman si stie ca sunt romanca mi-a zis o sa iau asta in engleza nu inteleg de ce mi-a vorbit in engleza si nu in romana. A facut misto de mine sau? El zice la toata lumea ca ma iubeste si ca are sentimente pentru mine desi eu nu cred asta. O parere m-ar ajuta. Multumesc

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu cred să fie prea interesat, din moment ce spune asta tuturor, mai puțin ție. Dacă era un băiat serios, venea şi vorbea cu tine.Cât despre partea cu engleza... poate doar îi sună lui mai bine.Şi cam atât.

| Adry05 a răspuns:

De obicei cand zici tuturor ca iubesti pe cineva cu care n-ai de fapt nicio treaba doar glumesti

| RAY a răspuns:

Pai de ce nu vorbesti cu el? esti timida, antisociala?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din ce ai scris, baiatul ala nu pare deloc inteligent.
Nu iti recomand sa il bagi in seama.

| Andreeush a răspuns:

Și tu ai impresia că dacă spune la toată lumea că te iubește e adevărat?
Probabil vrea doar să te impresioneze.

| Paul754880338 a răspuns:

Fii sigura, ca nu doar te place, ci mai mult ca sigur este intimidat de tine, de prezenta ta. Atunci face si el ce poate ca sa aiba o usoara superioritate, sau doar sa o mimeze, crezand, sperand ca nimeni nu va sesisa asta. Ar fi surprinzator daca i-ai da de inteles ca ii stii slabiciunea. Spune-i in romana " simpatia este reciproca, cum se spune asta in engleza?" Nu uita sa zambesti. De cele mai multe ori zambetul dezarmeaza... Succes si curaj!

| bacalbașa a răspuns:

Du-te cerei numarul de telefon si vorbesti pe sms daca iti e rusine