| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca o persoana vorbeste la inceput cu foc si pasiune iar acum face pe ignoranta raspunde doar la primele mesaje iar apoi face abstractie de tine?
A incercat sa ma faca geloasa aratandu-mi conversatiile ce le poarta cu alte fete.
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa cauti motivul, sa vezi unde ai gresit, daca ai gresit.
Mai departe, trebuie sa te intrebi daca merita aceea persoana efortul.
Stii cum e, daca nu te accepta asa cum esti, nu te prea merita, iar sa te schimbi pentru a avea o persoana, e cea mai mare greseala pe care o poti face.

Dar, daca vrei sa mai incerci, cel mai adesea trebuie sa-ti schimbi atitudinea, sa faci aceea persoana sa-si schimbe oarecum parerea despre tine sau cel putin sa o faci curioasa sa vada de unde acesta schimbare.
Cum faci asta?
Cel mai adesea incepand sa faci si opusul a ceea ce faceai inainte.
Aici, difera de la caz la caz, dar, avand in vedere intrebarea ta, cred ca cel mai bine ar fi sa incepi a fi mai distanta fata de aceea persoana.
Daca obisnuiai sa cauti tu aceea persoana, nu mai fa asta, nu pana nu incepe sa te cauta si ea.
Cand vezi ca raspunde sec, te retragi, nu mai incerci sa lungesti conversatia.

Daca incearca sa te faca geloasa, nu ceda, amuza-te pe seama lui, si arata-te neinteresata de ce vorbeste el acolo.

Dar, din nou, intrebarea e daca merita respectiva persoana efortul.

15 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Stii, de obicei, limbajul unui tip trebuie luat ca atare. Oricat ai vrea tu sa insemne ca face asta pentru ca te place si vrea sa fii geloasa, sunt sanse mai mari sa se comporte asa pentru ca de fapt nu ii mai pasa.

| RAY a răspuns:

Numai reprezinti un interes pentru el sau vrea sa te faca geloasa sau vrea sa isi demonstreze ca numai te vrea, asta functioneaza, de fapt acum il doresti mai mult, interesul il recapeti prin indiferenta, este greu de spus exact, asta stie doar el

| OldSoul a răspuns:

Cel mai adesea inseamna ca respectiva persoana si-a pierdut atractia pe care o avea odinioara pentru tine.
Atractia sau curiozitatea de a te cunoaste.

| liliana77any a răspuns (pentru OldSoul):

Ce a mai ramas de facut?

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Știi,genul ăsta de replică o spun oamenii aflați pe moarte.Să nu exagerăm.
S-a plictisit de tine, atât.Alege mai bine data viitoare.Sau devino mai interesantă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E o copila. Nu iti bate capul ca nu ai cu cine.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai intrat aici sa te certi, cauta in alta parte aici usile sunt deschise pentru oameni cu bun simt.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Am mai mult bun simt ca majoritatea de aici din simplul fapt ca iti spun adevarul, nu te pup in dos ca sa te simti tu mai bine la noapte. Dar cum am zis, esti o copila. Nu am pretentii, stai linistita. Plus ca eu nu ma cert cu nimeni.

| liliana77any a răspuns (pentru OldSoul):

Multumesc mult! kiss

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are peste 10 ani....deci n-are nicio scuză.
Și tu ar trebui să ai mai mult bun simț sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Voiam sa iti dau inteligent pentru primul rand si eronat pentru al 2lea dar nu merge rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ea ar face invers. Păcat că nu știm cine are dreptate.

| OldSoul a răspuns (pentru liliana77any):

Pentru inceput ar trebui sa cauti motivul, sa vezi unde ai gresit, daca ai gresit.
Mai departe, trebuie sa te intrebi daca merita aceea persoana efortul.
Stii cum e, daca nu te accepta asa cum esti, nu te prea merita, iar sa te schimbi pentru a avea o persoana, e cea mai mare greseala pe care o poti face.

Dar, daca vrei sa mai incerci, cel mai adesea trebuie sa-ti schimbi atitudinea, sa faci aceea persoana sa-si schimbe oarecum parerea despre tine sau cel putin sa o faci curioasa sa vada de unde acesta schimbare.
Cum faci asta?
Cel mai adesea incepand sa faci si opusul a ceea ce faceai inainte.
Aici, difera de la caz la caz, dar, avand in vedere intrebarea ta, cred ca cel mai bine ar fi sa incepi a fi mai distanta fata de aceea persoana.
Daca obisnuiai sa cauti tu aceea persoana, nu mai fa asta, nu pana nu incepe sa te cauta si ea.
Cand vezi ca raspunde sec, te retragi, nu mai incerci sa lungesti conversatia.

Daca incearca sa te faca geloasa, nu ceda, amuza-te pe seama lui, si arata-te neinteresata de ce vorbeste el acolo.

Dar, din nou, intrebarea e daca merita respectiva persoana efortul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba fetele cum schimba sosetele. Tu ai fost o soseta. ACum si-a gasit alta. Soarta

| Romanul86 a răspuns:

Ignoră-l și tu. Câtă afecțiune îți oferă el atâta să-i oferi și tu.

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Fa-l si tu gelos