| anonim20155 a întrebat:

Ce inseamna o iubire adevarata?
Arugmentati-va raspunsul.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Persoana cu care esti tine la tine si nu te lasa niciodata nu te inseala deloc nu iti face rau iti da dragoste tot timpulwinking

cami
| cami a răspuns:

Este atunci cand nu exista orgoliu.

| mihaela_7412 a răspuns:

O iubire adev inseamna sa simti ca esti iubit si ca al randul tau daruiesti iubire te simti in siguranta bine lanag acea pers e grue de descris pentru ca iubire se simte nu se zice, e ceva ce nu uiti niciodata

| Tweetymrrr a răspuns:

Iubirea:respectul si admiratia maxima pentru cinevalove struck.Atunci cand nimic nu mai conteaza, cand numai acea persoana exista pentru tinehappy

| Musiclove18 a răspuns:

O iubire adevarata este atunci cand de fiecare data cand vezi un film de dragoste iti apare el/ea in minte. Iubire adevarata este atunci cand plangi, razi, te doare, iti place ai vrea sa pleci dar totusi ramai toate deodata. O iubire adevarata inseamna atunci cand nu dormi noaptea deoarece stii ca maine te intalnesti cu el/ea si nu mai poti de nerabdare iar acea nerabdare te macina inauntru si nu iti da liniste sa poti dormi.Acea iubirea adevarata este atunci cand stii ca cel de langa tine are defecte insa desi sunt foarte enervante iti place, ti se par adorabile. Iubire adevarata atunci cand iti cere ceva important despici mare in 4 numai sa reusesti sa faci acel lucru cu aceeasi usurinta cu, care faci ceva nesemnificativ. Iubire adevarata atunci cand pui fericirea celeilalte mai presus de a ta, considerand ca fericirea ei/lui este a ta.Mai multe despre cum sa intelegi iubirea pe adresa asta de blog.http://carmens-happyplace.blogspot.com/2010/03/iubire.html http://carmens-happyplace.blogspot.com/2010/02/povestea-noastra.html http://carmens-happyplace.blogspot.com/2010/01/dragostea.html Sper ca te'am ajutat:*

| sweetgirl9 a răspuns:

Inca nu stiu n-am intalnit rar gasesti asa ceva nu? cica trebuie sa se intample o data adica gen cu sotul tau dar...cautati bine nu luati orice jegos care stie sa zica 2 vorbe frumoase si gata si asa a rezolvat totuwinking

| Anamaria_7214 a răspuns:

Sa respecti si sa fii respectat sa iubesti din toata inima si sa nu uiti niciodata de acel cineva

| 20girl a răspuns:

Cea pe care nu o uiti niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara minciuni nu? Intr-o iubire exista minciuni?
Dupa parerea mea nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire adevarata inseamna multe... iubirea nu poate fii descrisa in cuvinte, ea nu se spune sau se scrie ci se simte. Pentru mine iubirea adevarata e daruire completa trup si suflet fara a astepta nimic in schimb, chiar daca cineva nu te iubeste cum vrei tu asta nu inseamna ca nu te iubeste. Fiecare iubeste dar in felul sau. Pretuieste persoana de langa tine care iti sterge lacrima si simti ca iti atinge inima, poate mai traziu ai sa o pierzi si ai sa plangi dupa ea dar nu se va mai uita in urma. Iubirea e Dumnezeu insusi, tot ce e iubire e dat de El. Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva, asa ca mai bine ar fi sa te trezesti si tu sa iti dai seama ca iubirea adevarata este doar un mit. Nu crede in asa ceva ca vei fi dezamagit/a si vei suferi.