| maissner a întrebat:

Iubire, iubire, iubire. La tot pasul ma lovesc de acest cuvant. Voi mai credeti in iubire? Este ea reala? Exista dragostea adevarata dupa care toti asteptam?

Argumenteaza-ti raspunsul!

Răspuns Câştigător
| MicheilaMicheluzta a răspuns:

Dragostea adevarata exista, dar rar o gasesti

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand te risipesti in mici false iubiri,in surogate de iubire,e normal sa incepi sa ai indoieli si sa nu crezi ca exista.
Iubirea exista,o dovedesc mii de perechi fericite,a caror inima bate la unison,care vad unul prin ochii celuilalt,care se bucura si se intristeaza in aceeasi clipa din aceleasi motive,care rad puternici in fata vietii,multumind mut pentru darul primit...
E adevarat ca nu e usor sa-ti gasesti sufletul pereche,unii cauta o viata si nu-l pot gasi,motiv pentru care,de multe ori alunecam in aceste surogate ale dragostei si ne multumim cu compromisuri,cand am putea avea totul,cu ceva mai multa rabdare!
Eu ma numar printre cei ce au cautat-o o viata si am gasit-o doar cand imi pierdusem orice speranta si ma ratacisem in mod fatal,intr-un surogat,intr-o imitatie de iubire.
Crede-ma,merita sa dai totul ca s-o obtii,n-as fi putut vreodata sa fiu mai fericita!
Cuvintele par seci si sarace in fata miracolului pe care il traiesc zilnic,uneori ma pisc sa ma conving ca nu e vis,respir iubire, aud si spun iubire, o ating si ma simt implinita.
Si v-o doresc TUTUROR!

| Castiel a răspuns:

Mmmm da dar extrem de rar sa zicem 0.5 din 10000000000000000000000000000.

@bby nu doar baietii sunt porci, si fetele sunt jegoase:-J

| bianca9422 a răspuns:

Buna!
pentru mine exista,cred in ea, o ofer si imi este oferita zilnic!
toti credem in ea si cei care nu cred, inca nu si-au gasit jumatatea.
iubirea face lumea mai buna si mai frumoasahappy

| bby a răspuns:

Exista iubire adevarata.Dar acum in vremea noastra nu prea tongue pentru ca mai mult baietii vor altceva decat iubire si fericire alaturi de o fata.Ei vor doar sex tongue Insa daca relatia se bazeaza pe tot, nu doar pe sex e cu adevarat iubire adevarata. Ce ar fi lumea fara iubire thinking Lumea e rea, e cam greu ca cineva sa iti mai vrea binele.pana si prietenii, rudele te tradeaza sad Dar trebuie sa ai incredere ca cineva te va iubi cu adevarat love struck

| Andreea_2764 a răspuns:

Imagineaza-ti viata fara iubire. Un total non-sens, un pustiu fara margini controlat de minciuna tradare ura regrete durere. Iubirea purifica aceste lucururi si da un sens aceste vieti, chiar daca doare cand o pierzi. Probabil treci printr-o perioada trista.

| deyutzaa_7457 a răspuns:

Pai sunt ma multe tipuri de persoane.in general fetele pun suflet intr-o relatie dar altele sunt pe interes la fel si baietii sunt putini cei care vor o relatie serioasa altii vor o aventura de o noapte.e foarte greu sa crezi ca in relatiile scurte exista iubire dar in cele de durata. cred ca totusi exista

| Waterfall a răspuns:

Eu zic ca exista... daca stii unde sa o cauti. Partea proasta e ca atunci cand o gasesti, poti sa o ratezi din prostie, frica sau alte cele, sau si mai rau, poti sa o pierzi dupa ce o gasesti, ceea ce e si mai dureros.
Eu v-as sfatui sa nu va fie frica sa iubiti, pentru ca numai asa va puteti simti intr-adevar vii, va da un scop in viata, ceva care te face sa fii fericit printre multe altele care te motiveaza sa fii trist sau dezamagit. Chiar daca ajungi, din diverse motive, sa pierzi persoana iubita, macar ramai cu niste amintiri pe care nu ti le poate lua nimeni, chiar daca uneori acestea dor.

| aliyo a răspuns:

E cred in iubire, ea exista.Sincer nu cred ca exista dragostea la care noi ne asteptam, dar putem sa ne multumim cu ce avem...nu? Dragostea este un sentiment minunat care iti umple sufletul de fericire s care te duce intr-un univers cu totul si c totul aralel.Bineinteles iubirea este si frumoasa si dureroasa dar pentru mine sisper ca s pntru tinesa fie frumoasa :X

| JasperJ a răspuns:

Prostii. laughing Astea-s vorbe goale lipsite de sens. In ziua de azi nu mai exista iubire adevarata. Absolut totul se rezuma la SEX si BANI.

| GoldenSW a răspuns:

Exista cu adevarat pentru ca chiar eu o simt happy

| Mihaela_7269 a răspuns:

Eu una consider ca am gasit-o, trebuie doar sa fi atent/a cu cine esti si sa realizezi cu adevarat ce simti pentru persoana respectiva.In concluzie ce este bun pentru tine, e pus deoparte si o data tot vei gasi pe cineva, mult noroc!