| LoLo a întrebat:

Buna!
Ce inseamna o iubire adevarata?
La 16 ani stiti ce este aia iubire?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iubirea adevarata se cunoaste abia de la vreo 28 de ani in sus, chiar daca lumea zice ca iubirea nu are varsta, are pentru ca multi copii ca voi de 13, 14, 15, 16 ani cred ca stiu ce e aia o relatie si nici nu isi dau seama.

| Larissa26 a răspuns (pentru mgtow):

Dar poate sunt unii care isi dau seama si sunt constienti de ceea ce noi numim "iubire" si nu sunt multi aceia, dar totusi exista.

| BlancaFantasma a răspuns:

Nu poti sa stii ce e iubirea adevarata pana cand nu o simti pe pielea ta. Poti sa spui ca iti inchipui ce ar putea insemna dar nu stii.eu am aproape 18 si de multe zic "da stiu ce inseamna sa iubesti cu adevarat"insa nu e asa doar imi imaginez acest lucru. N`am iubit niciodata cu atata intensitate incat sa simt ca sunt cea mai happy fata din lume, ca el e baiatul perfect, ca nu l`as da pentru nimic in lume...Deci sunt sigura ca nu ai cum sa stii ce inseamna iubirea adevarata chiar daca ti-a placut de baiati, sau ai fost "indragostita pana peste cap"happy cred ca e un sentiment minunat care te face sa te trezesti plin/a de viata in fiecare dimineata, care te face sa astepti cu nerabdare sa-ti intalnesti iubitul, care te face sa te intristezi numai cand te gandesti ca ai putea sa-l pierzi...cand simti acei fluturasi in stomac de care toata lumea vorbeste, cand il vezi chiar daca au trecut saptamani sau luni intregi de cand sunteti impreuna:X sa te simti mereu ca la prima intalnirelove struck si totusi e mult mai mult decat atat, e un sentiment de nedescris.asa imi imaginez euhappy Si da cred ca la 16 ani poti sa stii ce e aia iubire.am o colega are 18 ani si o relatie de 3 ani cu un baiat, deci ea cred ca stie ce inseamnahappy oricum eu cred ca sunt sentimente diferite la 15, 17, 20 ani si asa mai departe.

| User a răspuns:

Da. Inca din a 4-a stiam.

Iubire - substantiv comun, gen feminin, nr. singular.

| SperanteSpulberate a răspuns:

La 16 ani, pai poate, dar nici atunci nu iubire, iubire dupa 18 ani, cand esti deja dezvoltata psihic bine, o iubire adevarata nu are o definitie exacta nu poti explica ce simti prin /doar niste litere, propoziti, fraze si cuvinte. Iubirea adevarata este pura cand fiecare este fidel si nu isi inseala partenerul/a, intr-o iubire adevarata adica intr-o relatie trebuie sa ai incredere-respect-intelegere.Definitia iubirii incepand de cand te indragostesti pana la moarte si dupa adica dincolo de lumea asta se zice ca exsista si o alta lume. Sti ''Daca o usa se inchide alta se deschide'', na am mers prea departe cu explicatiile, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.
Bafta si Sarbatori Fericite!

| Ayna a răspuns:

Iubirea nu are virsta.Eu am iubit la 16 ani si credeam ca e dragostea vietii mele.Acum am 19 si iubesc alt baiat si imi pare ca de fapt acesta e sufletul meu pereche.
O iubire adevarata este sentimentul care te face sa zimbesti de la orice fleac, sa fii fericita.Cind stai cu un baiat, sa simti ca nimic nu mai conreaza decit voi doi.Sa-ti fie dor de el cind chiar staiti impreuna...

| Lluvia a răspuns:

Iubirea nu are varsta :X
Dar la fiecare varsta se iubeste intr-un fel.nu poti iubi la 13 ca la 20.
toata lumea stie ce e aia iubire :X

| RMihai a răspuns:

DA rare cazuri dar exista, o cunosc pe prietena mea din clasa 1a de cand a venit la scoala eu eram in a 3a normal o stiam din vedere, amici, prieteni si de 2 ani suntem impreuna si am 16 ani si 11 luni ea 15 ani si o zi, papa

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Am 13 ani, si iubirea este ceva ce nu exista.
Glumeam!
Iubirea inseamna in primul rand intelegere, incredere, sinceritate, fidelitate, vorbe bune, un umar pe care sa plangi la bine si la greu, respect reciproc, altruism in materie de afectiune, puritate...Cam asa ceva am intalnit eu pana acum. tongue
Baftaa. kiss

| LOVEisLOVE a răspuns:

O iubire adevarata poate sa fie definita in mai multe forme! Unul dintre ele ar fi ca o iubire adevarata este atunci cand ai sentimente puternice fata de o persoana si ea de asemenea pentru tine!happy Iar la 16 ani cred ca ai putea sa stii daca ai trecut prin astawinkingfundita va rog :*

| mopella a răspuns:

Parerea mea e ca nu. La 16 ani abia incepi sa te maturizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 15, stiu dar nu am trait'o.

| MARGARETA199734 a răspuns:

Părerea mea este da, eu am prima relație de la 16 ani iar acum am aproape 20 si stiu ce înseamnă dragostea adevarata, nu sunt toți adolescenti asa cum credeți voi

| Larissa26 a răspuns:

Eu am 13 ani dar iubesc mult pe cineva. Pe mama... si cred ca si tu, si multi altii isi iubesc mamele. Si nu cred ca exista o varsta de la care sa poti iubi. Poti sa iubesti oricand, oriunde si pe oricine.