| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi a-ti cunoaste persoana iubita?
Cum faceti sa o cunoasteti mai bine?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Îmi dau seama pentru că îmi pasă. Chiar sunt atent și caut să înțeleg cum trebuie să procedăm ca să fim fericiți împreună.

44 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

În primul rând înțeleg că nu există drepturi într-o relație. Fiecare face ce simte. Nu îți convine, pleci. La prima îngrădire, e semn de cod roșu. La a doua deja relația nu mai are rost. Și comunic autentic despre ce simt și îmi doresc de la ea și de la viață pentru a o încuraja să facă la fel. Îmi dau voie să fiu vulnerabil pentru că e singurul drum spre iubire.

| Freya1 a răspuns (pentru Bacemi):

Nu trebuie sa te ingradeasca pentru a sti ceva despre tine si prin intrebare ma refer la cum iti dai seama de persoana iubita ca este sincera, ca este suparata, ce ar suparao daca ai face, ce o deranjaza cel mai mult, care ar fi motivul pentru care s-ar desparti de tine etc...

| WaterDrop a răspuns (pentru Bacemi):

Nu stii nimic Bacemi Snow! Singurul drum spre iubire trece prin stomac, bani si jucarii sexuale laughing

| Bacemi a răspuns (pentru WaterDrop):

Ăla e drumul spre pizd ă. Eu ziceam de iubire.

| Freya1 a răspuns (pentru Bacemi):

Inafara de fund si bla bla ce mai zicea pe acolo unele lucruri chiar trebuiesc observate si e bine sa fi atent la detalii ca unele gesturi pot trada chesti de cae mai tarziu sa iti dai seama

| WaterDrop a răspuns (pentru Bacemi):

Iti urez sa ai parte de iubire eterna si cat mai multe oite in ograda happy

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

tongue

| WaterDrop a răspuns (pentru Freya1):

Dar nu am spus bla bla ..heyyy nu adauga cuvinte de la tine. Cata rautate sad

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

laughing ododo

| Bacemi a răspuns (pentru Freya1):

Am abordat întrebarea după ce este cel mai relevant pentru mine. Odată cu experiența firește că se aprind niște beculețe de alarmă în anumite situații. Nu e nevoie să faci pe detectivul pentru asta. Trebuie doar să știi puțină psihologie și îți dai seama despre celălalt prin cum îi consideră pe alții sau alte diverse.

| Bacemi a răspuns (pentru Freya1):

Îmi dau seama pentru că îmi pasă. Chiar sunt atent și caut să înțeleg cum trebuie să procedăm ca să fim fericiți împreună.

| whatevernvm a răspuns:

Nopțile albe de vorbit despre tot, în pat sau în bucătărie, la o țigară

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sex

| Freya1 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Serios.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Freya1):

Foarte serios. sexul este cel mai important intr-o relatie, poate sa existe intelegere respect dar daca in pat nu va satisfaceti relatia= 0

| RAY a răspuns:

Buna dimineata naty
Cum faceti sa o cunoasteti mai bine?
o hipnotizez si o fac psihanaliza cu ea, sa vezi cum o desopar total
e inseamna pentru voi a-ti cunoaste persoana iubita?
daca i ofer increderea mea sau nu

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Sa o cunostin in sensul de a o intelege ai vedea felul de a fi si manifestatile sa stii ce o supara ce o deranjaza ce isi doreste.Eu daca am o relatie sau mie drag de cineva retin foarte repede ce ii place si ce nu sau ticurile nervoase, gesturile, mimica si imi dau seama ce se intampla.Nu o cunosti in totalitate adica gen daca e in stare sa iti faca nu stiu ce ma refer la lucruri nah

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Naty langa om poti trai o viata tot nu il cunosti,maicamea imi tot spune asa ca lupul isi schimba parul dar năravul niciodata,stii cum e imparti patul cu el,viata cu el si el isi bate joc de tine,in om niciodata sa nu crezi ca il cunosti sau sa ai incredere ca e sincer cu tine,cel mai rau,ipocrit,viclean animal este omul,vorba aii IADUL SUNT CEILATI,mereu ma m intrebat de ce nu pot simti iubirea care o simte x pentru mine pentru ca iubirea e oarba,nu poti simti ce simte un om pentru tine,poti avea speranta atat,speranta, iluzii, amagiri, dezamagiri naty, nici noi nu ne cunoastem dar sa ne cunoaasca altcineva, eu personal nu cred in nimic, cred in om provizoriu atat, consider ca orice om te poate dezamagi, de asta nici nu cred in relatii, iubire etc

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu este vorba ca nu te dezamageste fiecare are greseli pacate...dar nu poti sa fugi o viata de relati de frica, eu stiu ce inseamna sa fi ranit dar pentru mine toate au fost o experienta de viata si o ambitie ca altadata sa imi deschid ochii si sa incep sa cunoc omul mai bine

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Pentru mine este moarta ideea de iubire, relatie

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Trebuie sa invie

| sofisis a răspuns:

Petreci timp cu ea pentru a o cunoaste... logic.

| Nemessys a răspuns:

Sa îmi petrec cat mai mult timp cu ea. Îți dai seama ca dacă ies de multe ori cu ea, imi pot da seama ce fel de persoana este și fără sa îi zic,, spune-mi ceva despre tine ". Oricum Îți dai seama ca toată lumea răspunde cu numai și numai chestii bune la genul ăsta de mesaj. Așa prin ieșiri sin poate făcând diferite activități, îi aflu și defectele.

| WaterDrop a răspuns:

Deja o cunosc insa nu vrea sa`mi trimita poze cu fundul ei sad

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

Hahaha

| WaterDrop a răspuns (pentru Freya1):

Pai nu Natalia? Spune si tu. Ce mod mai bun de a cunoaste o persoana decat dupa fundul ei! Daca sunt mai ridicate, inseamna ca are o viata activa, apreciaza miscarea si este o persoana selectiva. Textura pielii indica ce mananca, cat de sanatoasa este si ce`si doreste de la viata. Cele mici indica ca este o persoana foarte copilaroasa, se enerveaza usor si este ambitioasa. Cele mari, denota faptul ca viseaza mult, stie sa gateasca si este foarte sociabila. Cititul in palma este deja depasit iar multe vrajitoare au inceput sa citeasca in fund.

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

Ma gluma gluma dar printre ele ai punctat bine. Poate pare ciudat dar si eu la o persoana care ma intereseaza imd ce am cunoscuo incep sa fiu atenta la la ticuri,la piele, la unghii, la maini, la modul de a sta, la privire...nu stiu eu asta consider ca inseamna ca iti pasa

| PersonajFictiv a răspuns:

Cunosti persoana iubita in mare parte cum cunosti si pe restul persoanelor( observand, punand intrebari, intuind, etc).
Doar ca ceea ce e in plus, e ca iti dai seama de cum e persoana aia iubita ( daca esti pe aceeasi unda cu ea si ai sentimentul ala de " nu ne cunoastem bine dar te stiu " ) fara ca ea sa iti spuna, o simti.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu stiu de ce m/a dus postul tau cu gandul la un film American Pie cand vor aia sa faca sex si una din ele e mai nebuna. Incepe sa scoata biciul si sa il loveasca pe unul chiar daca parea normala. Tare ar fi sa dai peste o nebuna de genul, cred ca fugi pe usa direct in costumul lui Adam laughing.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-am vazut pe toate din seria American Pie :))
Daa, cred ca o stiu, era aia din tabar de muzica, nu? :))
Cred ca era gagica lu' asta :

http://m.youtube.com/watch?v=hEDeIvU1si8

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu. Nu era in primele 3 filme. Alea mi/au placut si mie acum cativa ani. Era in celelalte. Nu mai stiu care. Stai ca am gasit =)). De nebuna asta zic eu. http://www.youtube.com/watch?v=Kid1tdX8ukc&t=73m0s

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

WTF laughing)
De aia chiar ca fugi sau ii iei aia din mana, o intinzi si o bati tu peste cwr apoi i-o tragi de-i sare tot din cap, depinde laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah buuun big grin

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Aia buna? Doamne feri. Fug de ea ca dracu de aghiasma.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ea buna BUUN am zis big grin....Aia deja e ciudaaaat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu timpul ajungi sa o cunosti mai bine.Anumite lucruri ti le va spune direct, daca are incredere in tine.Altele le vei descoperi singura.Nu poti sa stii. absolut totul despre o persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac o lista cu intrebari si ii dau lista. Intr.o ora sa fie completata daca nu pun pe Facebook toate pozele nud care le am cu ea. Clar

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanBz a răspuns:

Ca sa cunosti cu adevarat o persoana, trebuie sa locuiesti cu acea persoana o perioada buna de timp. pe internet sau chiar si cand se intalnesc fata in fata in oras la o cafea, fetele si baietii tind sa se comporte diferit, ca sa obtina ce vor. o persoana o cunosti cel mai bine atunci cand o vezi cum reactioneaza si in momente mai proaste ale relatiei/vietii, etc.Relatiile sunt un risc, mai ales in ziua de azi. E foarte greu sa mai gasesti persoana potrivita sau persoana cu care sa stai ani buni sau toata viata. Focul ala de la inceput dispare destul de repede si mai ramane doar respectul si ce ati realizat impreuna...acolo se vede o persoana. esti tinerica, ai timp sa mai cunosti destui baieti..multa bafta!

| Freya1 a răspuns (pentru BogdanBz):

Am deja pe cineva si am mai avut o relatie de 8 ani intrebarea era asa sa stiu cum face fiecare

Răspuns utilizator avertizat
| denisamihaela a răspuns:

Cred ca cel mai important este sa empatizezi cu persoana iubita. Este foarte important sa va simțiți în largul vostru când sunteți împreună. Nu poți cunoaște o persoana 100%, mai ales într-un timp scurt. Unele persoane iti arata doar ce vor ele sa cunoști, așadar nu este o regula. Fiecare persoana mai multe feluri de a se comporta. Se comporta intr-un fel când este singura, în altfel când sunt niște prieteni de fata și în alt mod când sunteți numai voi doi. Deci o persoana poate sa se comporte diferit în orice situație. Nici pe tine nu poți sa te cunoști foarte bine, dar mite o alta persoana. Dar ca sa ti răspund la întrebare: sa fii atent la detalii, uita te ce i place, ce nu i ii place, cum se comporta cu tine în diferite situații, cum se comporta și cu ceilalți este important. Doar asa îți poți cunoaște cat de cat persoana iubita.

| Freya1 a răspuns (pentru denisamihaela):

Deci este coresct ca trebuie sa vrei sa iti doresti si sa fi atent