| DDCC a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi cuvintele 'I love you/Te iubesc '?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

,,Te iubesc"...doua cuvinte care isi pierd insemnatatea, care au devenit banale. Ar trebui sa fie pure, incarcate de sinceritate, spuse din inima si azi, de prea putine ori se intampla asa. "Te iubesc" este o afirmatie serioasa(sau cel putin, asa ar trebui sa fie). Suntem naivi, credem prea mult in aceste doua cuvinte auzite mult prea des, inconstinti si nu stim nici noi adesea ce inseamna. Recent, cineva mi-a scris pe mess asta, dupa cum urmeaza:,, pai eu o iubem pe bune.s ea imi zicea la misto ca ma iubeste.s ii place de ltu s am aflt s am lasat-o in pace. orkm am uitat-o."
Desigur, mai sunt si cei care spun,, Te iubesc" din inima, sincer, pentru ca asta simt, nu pentru a-l obliga pe celalalt la ceva sau pentru a cauta sa apese anumite,, butoane".

| DDCC explică (pentru AutumnDay):

Da, din păcate multe lucruri își pierd adevărata valoare în zilele noastre iar iubirea, un sentiment ce ar trebui să fie unul dintre cele mai frumoase, se pierde deseori sau este folosit ca metodă de control/persuasiune, cu un scop dinainte stabilit, inobservabil uneori.

20 răspunsuri:
| DDCC explică:

About you I sing. http://www.youtube.com/watch?v=PMkbbPoiUow :)) =)).

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

Ador melodia chiar daca nu este pentru mine. Desi e trista nu vreau sa fii trist. Incearca sa vezi dincolo de suferinta asa cum fac si eu. Inca sunt prietena ta. happy

| raluk27 a răspuns:

Sincer? NIMIC

| LolaLollita a răspuns:

Cuvintele? Nu mare lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calea de a baga o fata mai rapid in pat sau de a exprima ceva sincer si curat.

| blueheart a răspuns:

Spui aceste cuvinte pentru a-ti exprima sentimentele, le spui pentru ca vrei ca relatia sa avanseze in ceva mai profund. Pe cat de frumoase sunt aceste cuvinte pe atat noi le facem sa fie banale pentru ca le folosim atunci cand nu simtim asta. Cand spui Te iubesc o faci pentru persoana care iti este sufletul pereche, pentru care doar tu existi si doar ea exista pentru tine, cea pentru care inima ta bate la unison cu a ei, cea pe care o visezi mereu, pe care o vrei pentru totdeauna in viata ta.

http://www.youtube.com/watch?v=J0BkdKGPTxw&feature=player_embedded

| DDCC explică (pentru blueheart):

Fix videoclipul ăsta vroiam să-l pun la întrebare. crying laughing big grin. Mersi pentru el. big grin

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

Of,nu stiam crying tongue big grin laughing

| DDCC explică (pentru blueheart):

Stai liniștită.winkinghee hee. E tare frumoasă melodia, o ascult de la tine cu aceeași plăcere.

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

M-am gandit ca se potrivea foarte bine la intrebarea ta.winking happy

| DDCC explică (pentru blueheart):

Uită-te la asta http://www.youtube.com/watch?v=qXo3NFqkaRM. E tare. :))

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

laughing Acest caine a raspuns mult mai bine celor doua cuvinte decat o fac anumiti oameni. Multumesc happy

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

Craciun fericit si sa-ti gasesti persoana care sa spuna cele doua cuvinte "from the heart" happy

| DDCC explică (pentru blueheart):

Eu am pus întrebarea doar așa, să văd cine și ce se gândește la acele two words. Mersi de urare, dar la partea cu persoana nu mă amăgesc. tongue

| Fulbaster a răspuns:

Sunt niste cuvinte dulci, folosite numai atunci cand simti ceva!

| Ady994 a răspuns:

Sunt doar 2 cuvinte pe care si un copil de 5 ani le poate spune. dar conteaza cum le spui. adica poti spune te iubesc la toata lumea in fiecatezi, fara sa simti nimic. si poti sa spui te iubesc unei singure persoane si doar o data in viata, dar in sufletul tau sa simti mai mult decat aceste 2 cuvinte.

| alina700 a răspuns:

Depinde de cine sunt spuse aceste cuvinte

| DDCC explică (pentru alina700):

Dacă cel care ți-ar spune asta ar fi cineva la care ții foarte mult atunci ce ar însemna asta pentru tine?