| MihaiDan97 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o relatie serioasa?

7 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

O uniune intre doua persoane care se IUBESC, unde este intelegere, armonie, respect, fidelitate si chestii in comun.

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Pentru mine, o relatie serioasa este una in care partenerii sunt onesti si loiali unul cu celalalt.Sa nu le fie frica sa discute unul cu celalalt.Sa nu aiba secrete si sa ascunda lucruri unul de celalalt oricat de jignitoare ar fi, partenerul trebuind sa le inteleaga si sa il ajute.La copii asta nu este posibil, deoarece ei nu inteleg.Iti multumesc pentru ca mi-ai citit raspunsul.La revedere!

| BeAmazing a răspuns:

Cand esti sincer, nu inseli si chiar iubesti acea persoana.

| Azµre a răspuns:

Relație Seriosă - Legătură strânsă între parteneri. Sinceritate, înțelegere și respect. Nu ai una din acestea, relația este egală cu zero.

| Zenit313 a răspuns:

O relatie serioasa inseamna incredere, comunicare, intelegere si iubire.
Daca este incredere..nu exista gelozie.
Daca este comunicare, deciziile sunt luate corect.
Daca exista intelegere, nu exista certuri.
Daca este iubire..totul este perfect!

| OliverArrow a răspuns:

Sa ne intalnim de cel putin de 2 ori pe saptamana. Sa comunicam apoape in fiecare zi. Sa facem lucruri fumoase impreuna. ETC.

| xJustJuss a răspuns:

Sa dureze mult timp.