| papushoi a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o relatie serioasa?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Relatie serioasa=casnicie=pa libertate=probleme duble=nervi=stres=deces

| Floreenofficial a răspuns:

Pentru fiecare o relatie serioasa inseamna altceva.
seriozitate totala...asta e tot ce pot sa spun si tot ce implica aceasta seriozitate.se presupune ca deja s-a depasit stadiul de joaca...

| shtephie a răspuns:

O relatie serioasa este atunci cand ambii parteneri se iubesc reciproc, cand au incredere unul in celalalt, cand pun sentimente foarte multe si tot ce fac, fac impreuna!

| marrr a răspuns:

O relatie in care ambii parteneri sa fie implicati cu trup si suflet, sa existe incredere si respect si sa te poti baza oricand pe persoana de langa tine, fara sa ai dubii, desi se intampla si acest lucru pentru ca nu suntem perfectihappy.
O relatie serioasa, pentru mine, ar dura peste un an si sentimentele nu s-ar stinge, pentru ca am sti mereu ce sa facem ca sa nu intervina monotonia. Daca exista acel mister si il lasi pe cel de langa tine sa te descopere incet, dragostea devine tot mai puternica.

| Emma a răspuns:

O relatie care se bazeaza pe iubire si sinceritatehappy
xoxo

| IrenneDrt a răspuns:

O relatie serioasathinking pai pentru mine o relatie serioasa inseamna o implicatie la fel de mare din partea amanduror partenerilor, intelegere, atentie, comunicare, dedicarea a o mare parte din timp, sacrificii, zile senine.Si in mare parte inseamna a avea incredere foarte mare in partener pentru a ajunge la o relatie serioasa, a tine la cel de langa tine la fel de mult ca si la tine si de cele mai multe ori a pune pe primul loc pe partener happyeu asa cred. Este ceva frumos construit in timphappy
pup

| Ros3Blu3 a răspuns:

O relatie de lunga durata, bazata pe incredere, sinceritate, iubire, afectiune happy big grin In care parintii stiu si poate si nunta cevahappy

| adina_6125 a răspuns:

O relatie in care cei dio sa se iubeasca sa aiba incredere deplina unul in celalalt sa fie sinceri.relatile care nu sunt serioase sunt doar aventuri

| Aenoenienanonim a răspuns:

Sa o spargi pe una in ****...

| Lavinia_6306 a răspuns:

O relatie serioasa inseamna sa iti iubesti partenerul sa ti cu adevarat la el. si aceasta relatie sa dureze 1 an 2 sau poate 3 sau chiar mai mult

| Ema_4103 a răspuns:

Cand ma vad alaturi alaturi de persoana iubita si peste 5 ani, 10.sau pentru toata viata.

| βÚβÚ a răspuns:

Respect reciproc!

| simonammm a răspuns:

Relatie serioasa inseamna sa ti gasesti persoana potrivita si sa o iubesti sa te iubeasca, sa fie de lunga durata si dupa un timp sa va casatoriti.

| zetaneziki a răspuns:

Razvan ai fost tare la faza astalaughing...mai pentru mine o relatie serioasa inseamna sa te implici mult in realatia respectiva, trebuie sa ajungi sa iubesti acea persoana, sa ai respect fata de ea si sa te inteleaga indiferent de problemele pe care le ai.