| Elena9328 a întrebat:

Ce inseamna o relatie serioasa?

Răspuns Câştigător
| gyna90 a răspuns:

O relatie serioasa este o relatie bazata pe incredere, intelegere, respect reciproc, iubire, atentie si care se vrea a fi durabila.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O relaţie serioasă este orice relaţie pe care o consideri a fi serioasă.
Nu există vreun set de reguli, de puncte de bifat.
E ceva individual, subiectiv, relativ.

| On3St4r a răspuns:

O relație care are de toate.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand cei doi indragostiti au o relatie in care stiu sa se si respecte, atunci se poate spune ca este o relatie serioasa.

| MskDesign a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti tu o relatie serioasa?! Eu pe cand aveam 16-17 ani o relatie serioasa dura cam o saptamana, doua maxim, si era bazata pe placeri sexuale.Pe la 20 de ani erau bazate cam pe aceleasi principii, numai ca durata de la o saptamana devenise 1 luna, maxim 2.Pe la 24 de ani mi-a cazut o fata cu tronc, si relatia de la o saptamana a devenit o relatie cu termen nelimitat, cu copil de 4 ani si multa fericire.Succes la relatii serioase!

laughinglaughinglaughing

| Elena9328 explică (pentru MskDesign):

Sa-ti traiasca si multa sanatate!

| MskDesign a răspuns (pentru Elena9328):

Multumesc

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

O relatie serioasa, din perspectiva mea, e aceea in care baiatu` nu vrea nimic de la fata, referindu-ne la sex si multe alte lucruri deprofit, si asa e la fata, fata putand dorii bani si multe chestii, una serioasa e aia in care ambele persoane se iubesc neconditionat reciproc, au incredere unu in altu, nu se cearta usor si daca se cearta se impaca foarte usor, orgoliul e dat disparut intr-o relatie serioasa happy big grin si cam astea mai sunt dar eu zic ca astea sunt cat de cat importante tongue

| aka1nu a răspuns:

Atunci cand va basiti unul de fata cu celalalt si incepeti sa va dati note