| Achtor a întrebat:

Ce inseamna pentru voi sa iubesti pe cineva?

Funda cel mai frumos raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Links a răspuns:

Nu stiu de ce, multi pun intrebarea asta. Poate pentru ca vor sa stie la ce sa se astepte, sau poate ca vor sa vada ceva frumos, sau poate vor doar sa se amuze confused. Sa iubesti pe cineva este un sentiment si tot odata o arta. Simti cum inima bate din ce in ce mai tare si simti cum tot trupul tau parca explodeaza. Gandu-l, in mare parte e la el/ea. Sa iubesti pe cineva inseamna ca lumea ta s-a schimbat, si cel mai frumos lucru a aparut in viata ta si te-a cuprins... Iubirea adevarata nu se masoara, nu exista conditii / restrictii. Ce am scris mai sus nu e nici 1% din ce inseamna a iubii, este peste gandirea noastra de muritori sa descriem in totalitate iubirea pentru ca iubirea nu se poate descrie in cuvinte, pentru ca se simte!

| Achtor explică (pentru Links):

Eu una am pus intrebarea asta sa vad si parerile altora despre asta si imi place foarte mult raspunsul tau :X :X e cel mai frumos

| Links a răspuns (pentru Achtor):

Am spus doar ce am simtit prima data cand m-am indragostit... si nu-mi puteam explica, de ce? Pana am inteles ca degeaba ne chinuim noi sa intelegem ceva ce e de departe peste puterile noatre de a percepe. Oricum nu s-a explicat inca stintiific si nici nu o sa se explice vreodata de unde vine sentimentul acela... Toti spun doar: cand va veni, vei sti. Si acest lucru este complet adevaratwinking Iti doresc sa ai parte de acest seintiment toata viata ta si sa fi fericita!( banuiesc ca esti fata, baietii nu prea pun intrebari din acestea, desii eu sunt baiat sa stiiwinking )

| Florrentina14 a răspuns (pentru Links):

Wow, ce frumos gandesti :X:X..Esti fata, nu?

24 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Cand afli sa imi zici si mie!

| Ofiintă a răspuns:

Ar insemna sa ai din nou un rost in viata, sa fii curajoasa astfel incat sa poti sacrifica orice pentru persoana iubita!
Nu tine de sex, de baiate de joc, injuraturi ca sa parem mai cool, ci o adevarata atractie intre noi bazata pe incredere si respect.
Sincer, rar am vazut asa ceva, si am prietene care au prieten, dar ma zgarie pe creier cand le vad cum se bat, se cearta, se injura, imi vina sa fug, si mi se pare si scarbos laolalta.
Iubirea trebuie sa fie impartasita, sa iti placa de aceea persoana dar sa nu oferi prea mult in momentul in care vezi ca nu il interesezi.
Nu este complicat dar cateodata gresim partenerul!

| grab a răspuns:

Inseamna sa iti doresti sa ajungi acasa si sa te ia in brate.
- sa stii ca daca vreodata iti e greu, mai ai doar cateva ore si mergi acasa si faceti dragoste ca niste zei si esti ca nou.
- sa stii ca sufletul tau capata noi aripi cand va luati in brate si va priviti in ochi.
- sa simti ca viata are rost si ai pentru ca sa traiesti din zi in zi mai cu pofta!

Mai zic? happy

| Florrentina14 a răspuns (pentru grab):

DA, continua, te rog! laughing

| grab a răspuns (pentru Florrentina14):

Da-mi un motiv ca sa continui.
O poveste, un link, o vorba frumoasa, orice! :)

Pana atunci va dau eu un link sa meditati daca viata merita sau nu traita fara iubire :

http://www.youtube.com/watch?v=FodfkqfJrhQ

| fuzzer a răspuns:

Pentru mine, nu exista iubire, doar senzatie de atasare.

Ii acorzi atentie, si vorbesti deschis.

| NuMaContrazice a răspuns:

Riscul de a-ti distruge viata, putine persoane merita investitie sentimentala.

Răspuns utilizator avertizat
| NuMaContrazice a răspuns (pentru Dezaxat):

E o metafora, daca ai auzit vreodata de asa ceva...

Răspuns utilizator avertizat
| LovellyAngel a răspuns:

Să simţi că ai putea strânge de gât persoana aceea, dar când te sună/ vă întâlniţi îţi trece ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat...

| ALEX2402 a răspuns:

Ceva care sa nu poti exprima prin cuvinte

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Sa tii cu adevarat la el/ea, sa nu il ranesti ca daca ai facut greseala asta greu se iarta.

| Achtor explică (pentru andreebutterfly):

Se iarta dar nu se uita happy

| andreebutterfly a răspuns (pentru Achtor):

Exact.

| Florrentina14 a răspuns:

Melodia asta e rodul raspunsului, asculta si citeste lent!;)
http://www.youtube.com/watch?v=TQr00N3Kcwk

Pentru mine, sa iubesti pe cineva este o actiune a vietii insotita de un capitan, sentimentul. Este o actiune usor de facut, dar greu de inteles si greu de suportat. E o actiune care pune stapanire pe tine, cu cat o hranesti mai mult.
Te inlatura de la orice altceva. Iti schimba felul de a gandi si te face mai putin egoist/a. Iti da fluturi in stomac, astfel incat daca simti o atingere, simti ca plutesti. Esti in al noualea cer!
Cu toate astea, iubirea e greu de gasit, si odata gasita, greu de intretinut. Te face sa stai mereu cu sufletul la gura, si iti da teama ca vei fi parasit/a.
Iubire e facuta pentru 2, si daca numarul creste, se destrama si te lasa cu un sentiment amar.Asa..acea actiune "a iubi", se transforma in " a suferi", iar capitanul va fi schimbat. Va fi neplacut, si trist :(

| Fdstra a răspuns:

Pentru mine,sa iubesc pe cineva inseamna sa imi asum riscul de a-mi pune fericirea in mainile altei persoane,fiind constienta de faptul ca acel om are puterea de a o distruge! Inseamna sa ma gandesc la binele celuilalt inainte sa meditez la al meu, sa-l pun pe primul loc la propriu, in tot si in toate love struck Sa il privesc in ochi si sa simt ca am mult mai mult decat mi-as fi putut dori vreodata love struck Acum logic vorbesc din punct de vedere al iubirii de cuplu love struck Inclusiv sa ierti, sa simti ca ai curajul sa infrunti pe oricine i-ar face rau catusi de putin si de asemenea sa fi clipa de clipa cu gandul la persoana respectiva, iar asta sa fie de ajuns ca sa te faca sa zambesti happy

| Achtor explică (pentru Fdstra):

Sunt de acord cu tine dar nu cred ca ar trebui sa facem dintr-o persoana intreaga noastra lume pentru ca daca pleaca nu mai avem nimic

| h3r a răspuns (pentru Achtor):

Mare dreptate ai tu, însă nu le spune de pe net.
Și da, nu te mai complica...

| Fdstra a răspuns:

Foarte adevarat, mare risc sa facem dintr-o persoana intreaga noastra lume pentru ca absolut nimeni nu este perfect si la un moment dat ne va dezamagi chiar si neintentionat destul de tare si vom suferi...de aceea trebuie sa fim capabili sa iertam happy Daca pleaca ce se intampla? Pai nu faci din nimeni lumea ta in 2 zile, iti acorzi timp pentru asta, nu te grabesti oh go on Dar crede-ma ca nici fericire asa mare nu vei avea pentru ca vei fi mereu rezervatawinking Si n-ai putea fi complet dedicata, daca nu iti asumi riscuri nu are rost, pfff! Viata insasi e un risc oh go on

| rastadude a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa uiti de tine, de placerile tale, sa pui mai presusu de orice persoana pe care tu o iubesti.sa-i daruiesti toata atntia, grija, increderea ta si nici cand se v-a termina sa nu-ti para rau ca ai facut-o......sa iubesti e mai mult decat o simpla imbratisare, un sarut, e mai mult decat poti sa-ti dai seama din ce scriem noi aici.fiecare iubeste in felul lui, iubeste o persoan intr-un fel diferit.asa ca ce scriem noi aicii nu te poate ajuta foarte multhappy