| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea?happy Funda pentru cel mai frumos raspuns!:*

Răspuns Câştigător
| Birdie a răspuns:

Este greu sa explici in cateva cuvinte ce inseamna acest sentiment atat de puternic, atat de frumos, de inaltator, de curat... Iubire e atunci cand ii cunosti si i-ai sarutat fiecare centimetru de corp, iubire e atunci cand pui ceasul cu 10 minute inainte numai ca sa-l privesti dormind si cand il trezesti cu saruturi, iubire e cand ti-e atat de dor de el ca iei camasa lui pe tine numai ca sa-i simti parfumul, iubire e cand strangi cu drag perechi de ciorapi de prin camera si cand ii imbratisezi fiecare tricou inainte sa il asezi in sifonier, iubire e cand ii gatesti cu placere mancarea preferata si cand ai ca principal scop sa-l vezi fericit si multumit si cand pui nevoile lui inaintea alor tale si cu toate astea el nu profita de tine, iubire e cand il privesti in ochi si te simti atat de norocoasa ca e al tau, iubire e cand ii saruti mainile mari si puternice, iubire e cand il tii de mana si simti ca nu ti se poate intampla nimic rau, iubire e cand simti ca-ti ard calcaiele cand nu-l vezi o zi, iubire e cand i te daruiesti si ii daruiesti cu drag orice, iubire e cand timpul cu el ti se pare intotdeauna prea scurt, iubire e cand ai putea sa vorbesti toata ziua despre lucrurile pe care adori sa le faci cu el sau pentru el...

18 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Iubirea este ce simt doua persoane (de gen diferit) una pentru cealalta, in afara de ura. big grin

| nury a răspuns:

Ura.

| Georgiiiiiii a răspuns (pentru nury):

Nury : Daca in acest moment crezi ca iubirea inseamna ura cred ca in viitor nu vei mai crede asta..probabil crezi asta din pricina unei dezamagiri sau rani din dragoste dar nu e cazul sa te lasi niciodata batuta cauta-ti adevarata dragoste in continuare pentru ca atat cat traim cele mai importante lucruri sunt iubirea, familia si viata nicidecum banii sau alte lucruri materiale

| lindsay a răspuns:

Vine sfarsitul lumii si ai puterea de a-l salva pe cel de langa tine doar daca te sacrifici. Iubire este atunci cand esti dispus sa faci acest lucru in orice minut al oricarei zile fara a clipi. Iubire este sa te simti in siguranta in bratele celui de langa tine, sa zbori doar atingandu-l, sa nu trebuiasca sa te indulceasca cu vorbe ca sa te determine sa faci ceva, ci doar sa se uite la tine. Iubirea este reciproca si este probabil cel mai puternic drog natural existent la ora actuala.

| cosmin2344 a răspuns:

Sensul vietii!

Răspuns utilizator avertizat
| albaKiara a răspuns:

Nu mananc, nu beau, ating cerul cu un deget, fac gol la finala mondiala de football.

| madalinamadu a răspuns:

Motivul pentru care ma trezesc in fiecare dimineata.hee hee

| altrix a răspuns:

O sa ma injuri, dar cu riscul de a-mi lua injuraturi de la 80% din useri de pe TPU am sa spun ce este pentru mine iubirea.
pentru mine iubirea este o pierdere de timp, iubirea inseamna sa profiti de cineva sau el de tine laughing depinde care e mai deschis la minte.
pentru mine iubirea e sufocanta -.-

| Georgiiiiiii a răspuns (pentru altrix):

Altrix : Poate ca pana acum nu ai gasit iubirea adevarata care sa te faca sa simti si tu ceea ce au simt sau simt cei care au raspuns si multi alti oameni...Credema iubirea este totul si atunci cand vei simti ca ai gasit adevarata dragoste ne vei da dreptate tuturor....Cred ca esti genul de om care nu crezi pana nu simti pe propria persoana sau poate ca esti genul de om cu prea multe rani din dragoste..Si cred ca ceilalti nu au de ce sa te injure sau mai stiu eu ce pentru ca fiecare avem o opinie personala :*

| 26Geo a răspuns:

Iubirea pentru mine inseamna un singur lucru:LIBERTATE! Iubirea nu pune conditii(nu te iubesc pentru ca ma iubesti,te iubesc pentru ca te iubesc),nu ingradeste dreptul la libertate al celuilalt(da-i puterea de a alege el singur),nu pune conditii,nu exista gelozie, exista doar iubire pura, care nu se poate exprima prin cuvinte, fapte, stari.Invatati sa iubiti pe cineva pentru ceea ce reprezinta el ca persoana pentru voi, nu pentru cum arata sau ce stie sa faca.Cand vei iubi cu adevarat, nu-ti va mai trebui nimic.

| Turdeanul a răspuns:

Iubirea pentru mine inseamna un sentiment placut si emotionant

| Adrian37 a răspuns:

A zbura cu picioarele pe pamant.hee hee

| 48KRazvan a răspuns:

Iubirea este un sentiment omenesc de indragire si atasament fata de o persoana pe care o simpatizam.

| Georgiiiiiii a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri..vad ca si voi impartasiti aceleasi sentimente ca si mine.mi-au placut foarte mult toate raspunsurile dar nu pot da decat o funditahappy. 26Geo : sunt de acord cu tine..Lindsay mi-a placut mult si raspunsul tau, de fapt mi-au placut toate! :* P.S : Imi cer scuce pentru greselile gramaticale dar este din cauza tastaturii..cam face figuri laughing big grin

| CEl8oo a răspuns:

Atunci cind tii la ea/el ii ei apararea il alinti etc...

| Tza_Aly_1997 a răspuns:

Iubirea pentru mine inseamna cel mai frumos lucru din viata oricarui om.Ai cu cine sa iti imparti inima, sentimentele, sa faci lucruri impreuna cu acea persoana si sa treci prin bune si prin rele impreuna, sa fiti alaturi unul de celalalt.Nu trebuie un raspuns frumos ca sa stii ca asta inseamna iubirea:*

| SeGe a răspuns:

Sincer pentru mine ar fi cam singurul lucru care ma tine conectat cu lumea asta big grin