| Demeister a întrebat:

Ce înseamnă să fi (foarte) posesiv cu prietena ta?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna un lucru rau care nu-i indicat sa-l pratici, pentru ca fata te va parasii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un asemenea comportament reprezinta o imensa prostie la puterea a 2-a rolling on the floor.

| alexandrualind a răspuns:

Cred ca inseamna sa iubesti la maxim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că tipa trebuie să-ți de-a flit.

| Betrix a răspuns:

Inseamna ca esti obsedat sa nu fii inselat

| COSMIN20041705 a răspuns:

Nu,nimeni nu e sclavul tau baiatu'.
Nimeni nu tolereaza asa ceva, plus ca o relatie se bazeaza si pe incredere
gen nu daca vorbeste cu un baiat inseamna ca si-o trage cu el nu, in niciun caz nu inseamna asta

| AnonimTpuUser a răspuns:

Sa fii foarte posesiv cu ea inseamna : Sa ii interzici sa vb cu orice baiat, sa o controlezi mereu in telefon, sa ii ceri sa iti spuna mereu unde se duce, cu cine si cand vine, sa faca cu tine totul si sa te asculte mereu. Ceea ce e foarte rau.

| Demeister explică (pentru AnonimTpuUser):

Există fete care vor tolera acest lucru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Demeister):

Da, cele cu complex de inferioritate, genul acesta de persoane au impresia că au nevoie de un Mesia și trebuie să fie salvate. Însă cel care le "salvează" devine de fapt un abuzator, decât un salvator. Rezultat unei astfel de relații în cel mai bun caz e divorțul, în cel mai rău tipul fie se alege cu închisoare pentru crimă, tipa fie înebunește și ajunge la balamuc, fie se sinucide. Oricum ai lua-o nu ar ieși bine.
În cazul, în care din relație sunt rezultați copii, aceștia vor fi direct afectați.