| Gabitza89 a întrebat:

Ce inseamna sa fii posesiv si sufocant intr-o relatie?

4 răspunsuri:
| Luvly a răspuns:

Buna!
A fii posesiv intr-o relatie inseamna : a controla deplin relatia ( numai tu )
A fii sufocant intr-o relatie inseamna sa stii abosulut ce se petrece cu partenerul/partenera indiferent ca aceasta / acesta ti-a zis unde se duce, tu vrei sa stii mai multe.
Pa, pa.

| Catherine a răspuns:

Adica.sa stii din 5 in 5 min unde si cand respira prietenul/prietena ta.sa il/o suni incontinu ...sa nu il/o lasi sa isi spuna punctul de vedere etchappycred ca ai inteles:X

| Fluture14 a răspuns:

A fi posesiv si sufocant inseamna sa nu ii dai libertate persoanei de langa tine. cand vrea sa stea si cu alte persoane ii interzici, apeluri peste apeluri ca sa stii ce face, cu cine e. pe scurt nu e un lucru bun, pentru ca cele mai multe relatii se termina din cauza asta. pentru ca o data cu posesivitatea intervin gelozia, paranoia si multe altele. (:

| Asdfghjklm a răspuns:

Inseamna sa iubesti mai muult decat celalalt si el sa nu simta laf(in unele cazuri)
dar in altele inseana sa nu lasi acea persoana nici sa respire, sa devii obsedat de respectivul/a