| ECUCI a întrebat:

tocmai prietena mea mi-a spus ca sunt cam sufocant... ce inseamna asta si cum remediez?big grin

11 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Insemna ca ca o suni prea des sau stai mult timp cu ea si se plictiseste.
poate o sufoci cu dragalasienia ta.
ar trebui sa o lasi mai moale cu telefoanele un mesaj cand te trezesti si o suni cand vreti s ava intalniti, si dacavrei o mai suni si sera sua ii dai un msg de noapte buna si e de ajuns.
ar trebui sa iesit mai rar, las-o pe ea sa iti zica sa va intalniti, incerca sa fii mai indiferent la modul c anul trebuie s ao pupi din 2 in 2 secunde sau sa o strangi in brate la 2 minute, cred ca ea vrea sa te cimpoarti altfel incerca sa ii spui bancuri s ao faci sa rada sa se simta bine, trebuie s afaci si altet lucruri ca s ao faci sa se simta bine nu e de ajuns pupatu si tinutu in brate, poate vrea sa se distreze mergeti in parc, glumiti, fa-o s auite pentru moment ca e c iubitu in parc fa-o ferikita dar aminteste-i cu un pupic ca o iubesti.
Incerca sa vezi ce ii place sau intreab-o cum i-ar placea sa te comporti.

| VadTot a răspuns:

Iti garantez ca relatia nu va mai tine mult si se va termina cu siguranta nu te mai iubeste si nu stie cum sa va despartit si ca nu cada totul pe ea da vina pe tine ca nu i lasi prea mult spatiu in viata.asa ca incearca sa nu i mai acorzi atata atentie oricum ii acorzi de pomana Probabil esti prea gelos si ii reprosezi foarte multe lucruri.in fine cred ca cel mai bine este sa nu i mai acorzi atit de multa atentie iar incetul cu incetul sa o lasi.pur si simplu.

| ProjectJackpot a răspuns:

Atunci cand n-o sa mai fiti impreuna, o sa-i lipseasca atentia ta "sufocanta"winking

Răspuns utilizator avertizat
| Keepitpink a răspuns:

Inseamna ca o stresezi prea mult adica esti prea prea atent cu ea.si poate ei nu ii convine chestia asta deoarece e mai diferita.Incearca sa ii arati ca o iubesti prin alte moduri nu prin a o stresa.Si cum remediezithinking Cereti iertare ca sa vada ca ti-ai dat seama de ce vroia sa spuna.Shi spune-i ca ai facut toate astea doar ca sa nu o pierzi si ca vrei sa o protejezi de gura lumii.Te-am ajutat cu ce am putut sunt fata si stiuhappyBafta:*fundabatting eyelashes?big grin

| ana_2324 a răspuns:

Pai inseamna ca trebuie sa ii dai si ei putin spatiu! nu trebuie sa o inebunesti chiar daca sunteti impreuna!

| MeMyselfI a răspuns:

Probabil la orice miscare pe care o face esti langa ea si nu o lasi putim in pace ar trebui sa te linistesti ca altfel vei deveni insuportabil(sincer nici mie nu-mi plac baietii insistenti)

| ButelieCuPetrol a răspuns:

Adica o enervezi cumplit, nu o lasi sa respire etc...Incearca sa nu mai fi asa enervant, ENERVANTULE!

| monica_8577 a răspuns:

Buna.nu trebuie sa iei ca atare,din contra inceraca sa vorbesti cu ea, pentru a intelege despre ce e vorba cu adevarat pentru nu a trage concluzii pripite. poate ca ai sufocat-o cu anumite lucruri, incearca sa afli de la ea.

| ruginoasa a răspuns:

Vrea sa ii lasi putin spatiu mai vrea sa faca si ea altceva.Ai putea sa ii acorzi cateva zile.

| just8 a răspuns:

Probabil va petreceti mult timp impreuna si ei nu ii place asa. poate este o fire rebela si vrea mai multa libertate.asta e nu stie sa aprecieze ce are langa ea.incearca sa iti gasesti o prietena care sa te inteleaga si sa te placa asa cum estiwinkinghappy