| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă senzualitatea la o femeie?
Sunt mai predispuse la atracție femeile senzuale decât cele nesenzuale?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Senzualitatea este o trasatura a personalitatii care se refera la modul in care o persoana resimte, exprima si aprecia placerea fizica si emotionala. La o femeie, senzualitatea poate fi exprimata prin intermediul atitudinii, limbajului corporal, a modului in care se imbraca sau a modului in care se comporta.

Nu exista o legatura directa intre senzualitate si predispozitia la atractie. Atractia poate fi determinata de mai multi factori, cum ar fi atractivitatea fizica, personalitatea, interesele si valorile comune. Fiecare persoana este atrasa de altceva si nu exista o regula generala care sa spuna daca o persoana senzuala este mai sau mai putin predispusa la atractie decat o persoana nesenzuala.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Feminitate în stare naturala

| Goete a răspuns:

In contrast cu raspunsul castigator as spune ca o femeie senzuala e (puncte puncte puncte) mmmmm (puncte puncte puncte )ce atractiva (puncte puncte puncte, ca TPU cenzureaza punctele)

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Știu laughing) am vrut și eu să înjur o singură dată și TPU nu m-a lăsat laughing)))

Dar sunt curioasă laughing) ce era în locul punctelor laughing)) mhhmmm ceva bun la adresa femeilor senzuale? laughing)))

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Erau doar puncte - ca n-am avut curaj a scriu nimic in Comunismul asta ca cenzureaza totul. Si ce crezi? Mi-a cenzurat Punctele! - erau prea multe happy
Dar in privat poate nu cenzureaza chiar asa; incercam? Injura-ma in privat sa vedem :p

| VoidEternal a răspuns:

Cum adică predispuse la atracție?

Întrebi dacă femeile senzuale sunt mai atrăgătoare decât cele nesenzuale?

Evident.

| Alexandru250201 a răspuns:

Normal ca sunt mai atractive femeile senzuale, emana multa feminitate

| Willis a răspuns:

1 fata care nu este băiețoasă...
2 normal că atrage cel mai mult.
Bineînțeles pe acele persoane care le plac acest gen de fete..fie ele masculine sau feminine.
Depinde de orientarea fiecăruia.

| Iepuroi a răspuns:

Doamne ferește )))))

| qweasz a răspuns:

O femeie de 25 de ani colegă cu alți 20 de bărbați între 22 și 30 de ani.

La un instructaj și niște cursuri - ÎI ZĂPĂCEA PE TOȚI - când TRANSPIRA la ce făceam acolo.

Era înaltă, slabă și NU era senzuală ca altele.

Era un tip de femeie care făcea cu bărbații ce făceau bărbații.

Era DORITĂ de TOȚI chiar dacă ceilalți erau însurați sau cu prietene.

TOȚI se UITAU la ea când făcea ce e de făcut.

Ai scris - Sunt mai predispuse la atracție femeile senzuale decât cele nesenzuale?

Depinde de bărbat ce tip de om este.

| Alissia97 a răspuns:

Sexy, modul in care ea se face placuta asa as traduce eu senzuala=atractiva.

| 269m969 a răspuns:

Sa fie blonda si sa aiba tate