| Andromeda a întrebat:

E adevarat ca femeile sunt mai predispuse ingrasarii decat barbatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca testosteronul, hormonul masculinitatii creste foarte mult arderile.

cami
| cami a răspuns:

Asa-i

| kh1ss a răspuns:

Da

| Darry a răspuns:

DA... din pacate...

| nicoleta_7357 a răspuns:

Da, de regula femeile sunt mai predispuse ingrasarii, sau chiar obezitatii din cauza unui regim alimentar prost si a lipsei de sport.

| adygaju a răspuns:

Da

| tatianamd a răspuns:

Sigur...Ca la noi, la femei, chiar inainte de ciclu organismul acumulaeza apa, care se transforma in celulita. asa ca happy barbatii ar trebui sa fie fericiti ca nu au problemele noastre!