| misha1234567890 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu niste metode contraceptive eficiente. in afar de prezervativ va rog [-o

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Prezervativul este singura metoda contraceptiva care te apara de BTS. Nu te-as sfatui sa renunti la el pana cand nu ai o relatie stabila si nu va faceti un obicei de a face regulat analizele. Apoi...metoda cea mai sigura antibebe este, in acest moment, pilula contraceptiva care NU SE IA DUPA URECHE. Trebuie neaparat sa te prezinti la medicul ginecolog. El iti va recomanda ceva care sa ti se potriveasca. Cel mai corect este ca medicul sa-ti ceara si un set de analize pentru. ca pilulele se iau numai daca nu ai anumite probleme medicale. De asemenea, nu e indicat sa fumezi si sa bei cafea. Iti va spune medicul mai multe. Mult succes. Aaa.am uitat despre inelul contraceptiv : nuvaring. Cica ar fi si el foarte bun pentru. ca actioneaza local si nu afecteaza ficatul, cum se poate intampla in cazul pilulelor. Dar.acesta e putin mai costisitor.

1 răspuns:
| gloria a răspuns:

Eu folosesc contraceptive.sunt ceva mai noi pe piata din cate stiu se cheama Yaz si sunt de la Bayer.foarte bune! se iau zilnic fara intrerupere si asta e bine ca in felul asta nu uiti de ele si nu ingrasa deoarece contin doar 2 hormoni.Eu le recomandhappy