| Junioara17 a întrebat:

Ce părere aveți de sexul la 17 ani? Vreau sa fac pasul asta cu băiatul pe care il iubesc, dar nu suntem împreuna; vom fi. Aștept sa termine cu bacul. Nu cred ca voi regreta prntru ca il iubesc din tot sufletul meu. Cum ar trebui sa fie prima oară?

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ar fi recomandat dupa o relatie de cel putin un an.
Poate il cunosti ca si prieten, dar nu si ca iubit. Ai nevoie de timpul asta, crede-ma.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Esti sigura ca si el simte la fel? Si nu vrea doar sa se culce cu tine?

| TRANSVERSAL a răspuns:

Este cam din timp.plus ca nu sunteti impreuna, tu il iubesti dar nu ti daca si el, cred ca nu iti convine ca dupa o seara petrecuta sa iti spuna la revedere si sa te simti folosita! Asteapta caci la la varsta asta poti lua decizii gresite! Posti face lucru asta daca ti l doresti dar cu o persoana care te iubeste!

| RAY a răspuns:

Cand va citesc, da il iubesti ce sa spun in fine da culcate cu el

| neutrino a răspuns:

Pentru el va fi foarte bine!

| Mussette a răspuns:

E cam riscant. Pui suflet, nu sunteti impreuna, nu ai nicio garantie momentan de ce va fi dupa. Nu pe toti ii impresioneaza si ar trebui sa fi sigura, ca sa nu suferi dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă te vad aici peste câteva luni plângandu-te că te-a părasit.

| Green66 a răspuns:

După ce îți începi viața sexuală cu el, iar acesta nu te va mai băga în seamă să nu te prin pe aici că plângi, ok?

| DjNick112 a răspuns:

Sa spui la copilasii de varsta ta ca il iubesti, poate te vor crede, din pacate sunt persoane aici care stiu cu adevarat ce inseana sa iubesti un om, ce spui tu este banc, citesc si ma amuz, asta fac.

Vrei sa faci pasul asta cu el, desi nu sunteti impreuna, dar veti fi, daca te simti bine sa crezi asta, crede, insa realitatea e alta, nu stiu cat o sa dureze relatia voastra dupa acel pas pe care il astepti cu sufletul la gura.