| KorpiklaaniV a întrebat:

Ce părere aveți despre o relație la distanță? Adică cred că m-am îndrăgostit ( de fapt nu cred, sunt sigură ) de un băiat, problema e că stă puțin cam departe de orașul meu.

Deci... relație, distanță, ceva, ceva?

Răspuns Câştigător
| Fluffii a răspuns:

Sincer,nu distanta conteaza, ci ceea ce simtiti unul pentru celalalt! Si eu am avut o relatie la distanta de 1 an si ceva, ne vedeam cam greu odata la cateva luni pentru ca distanta era mare, dar eram fericita in prezenta lui, ma bucuram de fiecare secunda petrecuta langa el.Deci merita incercat. daca iti doresti cu adevarat asta, fa.o.N-ai nimic de pierdut!:*Succes:d

4 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Sentimentele nu se pot controla. Ne atasam, ne pasa, vrem mai mult si iubim. Nu conteaza distanta, ci doar cum te intelegi si cum te simti atunci cand discuti cu acea persoana. Intr-o relatie la distanta, comunicarea e cea mai importanta. Ea tine totul legat. Dar sa aveti si ce vorbi, altfel devine totul monoton, va plictisiti, va stresati, va enervati, va certati si in final o dati in despartiri si impacari zilnice, pana cand unul dintre voi ajunge sa-si faca iubit/iubita aproape de casa lui. Unul se simte bine iar altul sufera si plange pentru ca nu-l mai are si pentru ca el/ea are alt iubit/iubita. De obicei se termina urat astea la distanta.

Sfatul meu: Daca merita, incearca. Dar sa nu uiti, comunicarea e cea mai importanta. Si sa faceti tot posibilul sa va si vedeti, altfel nu ajungeti nicaieri.

| ZigZagMTFK a răspuns:

Pai sa stii ca uneori iubirea poate invinge si distantele dar asta depinde de tine si de el big grin minim de 4 ori pe saptamana sa va vedeti ar fi ok!

| rockmeout a răspuns:

Cam greu, pentru ca "ochii care nu se vad, se uita". Dar daca este dragoste adevarata, puteti trece peste acest obstacol happy

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Relatia la distanta e o pierdere de timp, pana apare una aproape.