| FațăZâmbitoare a întrebat:

Ce parere aveți despre relațiile la distanta? Fundiță pentru cel mai bun răspuns :*

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand cineva inca nu este capabil (/a ) de o relatie normala, loco, apeleaza la o o asa-zisa relatie la distanta, care de fapt este o iluzie ca se afla in randul lumii.

| Danysan a răspuns:

Relatiile sunt greu de intretinut si aproape dar la distanta in ziua de azi happy. Ideea e urmatoarea :Relatiile la distanta sunt cele mai frumoase si cele mai pasionale cine poate sa tina o relatie la distanta cred ca pot spune ca e pregatit pentru Viitor! Admir oamenii care lupta pentru relatiile la distanta dar trebuie sa tinem cont ca ele rezista daca ambii parteneri au peste 20 de ani!

| Keith a răspuns:

Ca sunt cele mai dureroase, si cele mai grele.Cum este in cazul meu,sotul meu este la puscarie, eu acasa cu soacra, asteptandu-l si gandindu-ma zi de la zi la el, ne trimitem scrisori si vorbim la telefon o data pe saptamana, de vazut ne vedem o data la 2 saptamani timp de 30 de minute, ce pot sa iti spun este foarte dureros, dar iti spun sincer ca noi doi chiar daca suntem la distanta ne intarim amandoi, si suntem mult mai deschisi la sentimente, mult mai romantici dar totodata si suferim in acelasi timp. crying

| Keith a răspuns (pentru Keith):

Si eu care inainte nu credeam sub nicio forma in relatiile la distanta, nu le consideram durabile, uite ca mi-am schimbat parerea dupa ce se pare ca trec si eu prin exact aceeasi situatie la momentul actual, dar sunt optimista in continuare si il astept.

| Danysan a răspuns (pentru Keith):

Ce ai patit happy?

| Keith a răspuns (pentru Danysan):

Ce pot sa spun Danysan,barbatul meu acum cativa ani,a avut divergente cu unii care l-au batut,ma rog asta a fost inainte de a ma intalni pe mine,si acesti baieti dupa atatia ani l-au batut pe prietenul lu barbatu-meu pentru ca s-a pus martor la el, si aveau de gand sa il bata si pe barbatu-meu, dar el le-a luat inainte si i-au batut pe indivizii astia, singura greseala a fost ca s-au batut in public si a fost bagat la ultraj contra bunelor moravuri impreuna cu inca 2, si este la inchisoare in acest moment, nu a fost inca condamnat, i s-a taiat un mandat de arestare timp de 29 de zile, si din cate aflai i se va mai taia inca unul.Deci intr-un cuvant e grav si sunt foarte devastata din cauza asta, desi inca mai am sperante.Eu il voi astepta, si il voi aresta eu preventiv dupa ce va fi eliberat la inchisoare pe viata langa mine.

| Exilee a răspuns (pentru Keith):

IMi pare rau sa aud asta. AI de mine ce tara de prapadati si prosti avem cu o societate plina de scarbe ce-si iau un statut social, dar care se tem sa ia decizii si sa se impuna, devenind astfel sclavi ai unei ierarhi ce poate fi usor inlaturata. Halal Romanie cu o asemenea prostie.
Sotul dumneavoastra imi pare rau, sincer rau de ce i s-a intamplat si nu ar trebui ca-n asemenea situatii acei batausi sa scape basma curata.

| Keith a răspuns (pentru Exilee):

Sa nu mai vorbesc de politia care o avem noi aici ca este de partea lor, indivizii aia mituiesc si politia numai sa ii stie acolo.Dosar complicat intr-un cuvant, daca pana si avocatul a zis ca in cei 25 de ani de experienta nu a intalnit in viata lui asa ceva.Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| suMRed34 a răspuns:

Eu cred ca daca intervine distanta in relatie pentru o perioada iti poti da seama cu adevarat de ceea ce simti pentru partener si daca intr-adevar e o relatie stabila si daca persoana celalalta este persoana potrivita alaturi de care sa iti petreci mai multi ani din viata, poate chiar toata viata.

| AlisPretty a răspuns:

Nu prea buna. Am avut si eu o asemenea relatie. Problema in asemenea relatii este faptul ca te vezi foarte rar cu persoana pe care o iubesti. Daca e sa fiti obisnuiti cu distanta si sa va faceti un program la cat timp sa va intalniti si sa va intelegeti foarte bine s-ar putea sa mearga. Mai ales daca pe viitor unul dintre voi doi este dispus sa se mute in orasul celuilalt.
Eu am avut o asemenea relatie si ne vedeam o data pe saptamana. La mine a mai fost si problema ca nu erau perioade in care nu ne intelegeam foarte bine.
Cred ca trebuie luat in considerare si cat de mare este distanta dintre voi 2. Una este sa fie de 30 km, alta sa fie de 100 km si alta sa fie de peste 300 km sau 500 km. Daca vrei sa te mai ajut cu realatia, lasa-mi un mesaj in care sa imi mai spui de tine si de el