| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de acei tipi care dau mesaje fetelor pe retele sociale, fara sa le cunoasca personal si le propun din start relatie? laughing

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
44 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce parere sa am, e ca la pescuit.
Arunci nada sperand sa prinzi ceva, ca pestele n-o sa-ti ceara declaratia de avere sau testul Wasserman!

| mgtow a răspuns:

Se risca, daca nu incearca nu castiga, 1 din 1000 sigur il accepta. Din perspectiva mea recomand prin cunostinte serioase sa cunosti o fata/femeie.

| stef87 a răspuns:

Doamne, ce ingeri avem aici! Cam toate raspunsurile nu au stiut decat sa bata in directia acuzatoare: "Nu stiu nimic, ce, eu? Nu... Eu niciodata! Aia niste nesimtitit, nu ii inteleg! Fereasca! Dar cine le cere?"

1. Retelele sociale ( ONline) sunt facute pentru a cunoaste persoane ONLINE, adica primul pas intr-o relatie. In mod normal, pentru a comunica direct cu o alta persoana ina cea retea, de obicei faci un gest important: ceri prietenie?! Si prietenia aia e tot o relatie, bro!

2. Eu am observat o obsedanta presiune da a da un verdict privind ce vrei de la persoana in cauza venind atat din partea fetelor ( chiar proprii experiente) cat si din partea baietilor ( din povestirile voastre). Asta duce la o spirala negativa: pai fetele sunt disperate sa le zici din prima ca le iubesti, baietii sunt disperati din prima...

3. Indiferent ce spui, la numarul mare de contracandidati, e imposibil sa faci un mesaj unic! Cu cat spui ceva mai simplu, natural, cu o dorinta limitata la a cunoaste, cu atat risti sa pici in uzual, in " mesaje sterse". Pe dealta parte, cu cat esti mai pompos, pentru o persoana realista pici in ridicol " de unde naiba stie asta ce simte pentru mine? cum l-a cucerit atat de puternic doar o descriere sau doar poza?"

4. Vreau si eu sa vad cine e in stare sa recunoasca faptul ca ne grabim, vrem sa vina totul de-agata, sa fie perfect ( indeferent ca suntem baieti sau fete). Asa ca e normal, in functie de temperament si educatie sa fie n tipuri de abordari. dar hai sa le recunoastem, nu sa facem pe sfintii, ca pun pariu ca din toti sfintii de aici, cel putin juma sunt exact tiparul de care au ras.

| darrio2007 a răspuns:

Incearcă si ei.

| MihaelaDart a răspuns:

Pe fruntea lor scrie doar disperare laughing ca vor muri fara jumatatea lor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Jos palaria

| RAY a răspuns:

Sunt mare gajicar, ce sa fac sunt gajicar, și am multe la dosar roșcate, brunete, blonde în chat pe Instagram cu ele ma iubesc, fetele vomita când vad băieți neatragatori, 80%
90% sunt cățeluși în călduri, vor sex pe gratis

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Alfa = vreau sa fac sex cu tine,fata e atrasa de el, ii umezește vagi nu-l, beta = ești floarea care răsare o data pe secol, ne vedem după ce cumpăr lamai, nu fiți ma tâmpiți ca nu faceți o fata sa va vrea, mai sunt de aia care se lauda ca ei fac cu civile asa le spune, în realitate fac sex cu bunica lor

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s disperati sa aiba si ei sex odata.

| maphiotul a răspuns (pentru Violleta2022):

Vrei sa avem o relație?happy

| Mosotti a răspuns:

Am o parere buna despre ei, eu propun o relatie si daca vrei, ne vedem si ne vom cunoaste, e f simplu, daca ne placem merge treaba apoi de la sine.

Adica de fapt propune sa va cunoasteti intai.

| gigite a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru JASSMINE, de ce te gandesti, numai la sex? Macar o explicatie, daca ne dai, TU cauti asta?

| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu... chiar sunt curios daca le reuseste thinking

| Sofer a răspuns:

Din cauza astora nu mai răspund fetele la mesaje.

| Hammurabi a răspuns:

Există o anumită categorie de tipi care nu fac distincția între a fi inteligent și a avea doar tupeu.
Ei nu realizează că cel care reușește cu ușurință să intre într-o conversație cu o necunoscută fără să fie ghiolban, țăran, etc. e doar un tip inteligent, nu unul cu tupeu prostesc și de prost gust.
Și atunci cei cu puțini neuroni consideră că tupeul e cheia succesului. Și nici nu înțeleg de ce nu le iese.

Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns (pentru RTK):

Păi tu nu faci deosebirea între a fi inteligent și a fi tocilar, fraieru clasei de care fac toți mișto?
Ți se pare acelaș lucru?

| J0B0MAT a răspuns:

Îs naşpa.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt cam fraieri cum se spune pe românește, nu poți propune o relație, poți propune cel mult o întâlnire, pe urma se supăra ca sunt refuzați din start

| Goete a răspuns:

Eu nu cunosc acei tipi
Si care sunt acele tipe care intra intr-o relatie asa, cu un necunoscut?

| Nirvanaaa a răspuns:

Mi se par ciudați. laughing
Nu i-as propune omului așa relație, fără sa îl cunosc personal înainte. Nu ai cum sa ai încredere in așa ceva.

| Crackman a răspuns:

Este ok sa vorbesti, poate dupa ceva timp o intalnire
Insa din prima sa fim seriosi

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Pai sunt mari gagicarilaughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pești rămași la fundul sacului(împuțiți de la cap), pasionați de matematică, (șiruri și combinări), nu-s buni la fotbal, când poarta e goală dau în gol, au mereu explicația cu ei "băieții sunt datori să încerce".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din exprienta cu respectivi, socializatul este un fel de job pentru ei. Ei isi fac "prieteni" care sa-i ajute in anumite situatii, si sa-i puna unde vor, se pricep la manipulat. Un baiat care se baga in seama asa cu o fata pe internet, este evident despre el, ca deja stie pe cineva care o cunoaste, stie ce are nevoie si se baga sa profite, apoi fata incepe sa aiba probleme, iar el continua sa o manipuleze.

| chuckmanson a răspuns:

Sunt probabil boșorogi de 59 de ani care practica catfishing sau în alt fel prădători sexuali. O persoana sănătoasă la cap n-ar face asa ceva

| Anuket a răspuns:

Nu-i ok. Mai bine să-și facă cont pe matrimoniale.

| TheStrategist a răspuns:

Sunt imaturi

| Rux04 a răspuns:

Bună. Mi se par de prost-gust. Este clar că vor aventuri.

Răspuns utilizator avertizat
| newaccountbye a răspuns:

Copii de 9 ani fac asta

| omuletulofficial a răspuns:

Imaturitate si inexperienta

| SuperCoolDude a răspuns:

Vor si ei p***ă