| JustStitch a întrebat:

Intrebare pentru fete! Ce parere aveti despre acei baieti care fac cadouri fetelor fara un motiv anume?

Răspuns Câştigător
| writtennnns72 a răspuns:

O Doamne, cu ce animal ai ieşit tu, băiete?laughing
Măcar ai încercat să o cunoşti înainte de întâlnire? Gestul tău a fost unul foarte frumos, te rog să nu te schimbi din cauza unei maimuţe sau ce este acea fată, pentru că băieţii ca tine sunt pe cale de dispariţie.

16 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Ar fi frumos! De ce nu? Ador cadourile.

| Idkidk a răspuns:

Minunaţi, vreau unul.

| JustStitch explică (pentru Idkidk):

La ce te referi?

| Idkidk a răspuns (pentru JustStitch):

Un băiat care să-mi dea cadouri. smug Degeaba, de ce nu?

App, m-am cam supi pe tine, vorbim pe privat de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,aia se numesc lingai.Adica,daca placi o fata, poti sa-i daruiesti timpul tau, nu un ceas. Zic si eu.

| writtennnns72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect.

| JustStitch explică (pentru anonim_4396):

Ce ceas?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustStitch):

Ma refeream ca nu trebuie sa ii cumperi chestii unei fete ca sa ii arati ca tii la ea.Viata ta, e compusa dintr-un anumit interval de timp, cand stai cu cineva e ca si cum i-ai oferi o parte din tine, din viata ta, de aia e cel mai frumos cadou sa iti petreci timpul cu cineva. Ceasul era un lucru material, gen ca e mai important sa petreci timpul cu ea/el, decat sa ii cumperi un ceas, etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ohh, sunteti copii, inca nu stiti, dar o sa intelegeti voi mai tarziu, in viata ca, atunci cand iubesti cu toata inima, lucrurile materiale nu mai au valoare pentru tine si de dragul ei sau a lui, doresti sa-i daruiesti tot ce-i mai scump pe lume, luna de pe cer daca a-i putea i-ai darui-o.
Cum, pentru inceput, nu iti poti permite sa-i daruiesti o casa, o masina, bijuterii scumpe sau cine mai stie ce, incepi cu o floare, o ciocolata... totul este din dragoste pentru persoana iubita, din apreciere si din dorinta de a o vedea fericita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poti cumpara lucruri,le poti vine,iar cumpara.Dar timpul tau,il poti daruii fara sa il mai primesti inapoi, e o parte din viata ta,e cel mai frumos cadou.
Ii cumperi cadouri de ziua lui/ei,si poti sa ii mai faci surprize din cand in cand,sa ii cumperi cate ceva,de anumite ocazii nu zic, nu.
Dar am subliniat ca e o chestie de prioritati aici, gen,"e mai important sa petreci timpul cu ea/el, decat sa ii cumperi un ceas" nu am zis ca nu e ok sa ii cumperi cadouri din cand in cand, ci am subliniat ce e cu adevarat important.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cu timpul ei care ti-l daruieste, cum ramane?
Nu-i cumva acelasi lucru? Nu iti face cadou acelasi lucru?
Am vaga senzatie ca esti cam zgarcit din fire, considerand ca un cadou la ocazii speciale este ok, dar nu toata ziua.
O sa pierzi mult in viata baiete, fetele se uita la atentii, cat mai dese si cat mai variate! Nu din materialism, ci doar din dorinta de a vedea cat de mult o pretuiesti si le doresti. Este in natura umana ca barbatul sa cucereasca si femeia sa se lase cucerita. Ori, pe o femeie o cuceresti tu dragoste, cu atentii, cu cadouri... nu uita, "timpul" nu-s e pune la socoteala, ca si ea ti-l daruieste tot in aceeasi masura in care o faci si tu, deci, timpul se anuleaza!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca e iubita in timpul ala,crezi ca mai vrea si altceva? E suficient sa stai cu ea,si sa se simta fericita cand esti acolo,sa stii sa i vorbesti,sa stii sa o asculti,sa o faci sa zambeasca,sa uite de probleme cand e cu tine,sa stea timpul in loc.Ce zici tu acolo,e o prostie,o femeie care vrea doar respect si iubire,nu o sa "vrea atentii cat mai des,si mai variate",si ba da,e si materialism ce zici tu acolo.O sa se gandeasca sarmana fata "Mvai,nu mi-a luat nimic,nu ma iubeste, pacat, il las, see ya! "O sa aprecieze si cadoul, nu zic ca nu.Da nu trebuie sa te bazezi pe cadouri ca sa o cuceresti.Si da, si ea imi face si mie acelasi cadou, si atat am nevoie. Nu cuceresti cumparand chestii, nu faci oamenii sa te iubeasca cumparand chestii.ASTA e ideea.Nu valoreaza nimic lucrurile materiale,in comparatie cu timpul,pe ala nu ti-l da nimeni inapoi,chestiilea astea is asa,"de umplutura" cum se zice.
Poti face cadouri cat vrei, dar nu cu SCOPUL de a o cuceri, sau de a o face sa te iubeasca, daca faci asta, aiurea.O zi buna.

| WaNt3D1856 a răspuns:

Depinde de persoana. De obicei nu ar face asta fara sa aiba un motiv.

| writtennnns72 a răspuns:

Sinceră să fiu depinde mult de persoană. Mie nu îmi pică bine să primesc lucruri de la un om cu care nu prea am tangenţe, dacă te cunoşti cu fata respectivă eu spun că este un gest destul de drăguţ să îi faci un cadou, aşa îi arăţi că te gândeşti la ea, dar depinde ce cadou vrei să faci. Dacă o să fie ceva original şi bine gândit, o să aprecieze mai mult decât primul lucru văzut şi cumpărat, sau te poţi informa ce îi place mult şi nu îşi poate permite apoi tu să îi faci surpriză.
Dar părerea mea în general este una bună, sunt mulţi băieţi care nici măcar flori nu mai dau, nici măcar la ocazii. E bine uneori să ai bun simţ, sau măcar să pară că ai!

| JustStitch explică (pentru writtennnns72):

Imi place cum gandesti, chestia e ca am avut o prima intalnire cu evenimene neplacute adica eu baiat cu bun simt merg la fata cu un buchet de flori si ciocolata si imediat le ia si le arunca la gunoi, mi-am dat seama tarziu ca tipa nu merita, ea prefera doar să ìşi bata joc asa ca am lasat-o in pace.

| JustStitch explică (pentru writtennnns72):

Nu ma voi schimba deloc, tot acel baiat raman cu bun simt chiar daca nu se uita nimeni la mine

| writtennnns72 a răspuns (pentru JustStitch):

O Doamne, cu ce animal ai ieşit tu, băiete?laughing
Măcar ai încercat să o cunoşti înainte de întâlnire? Gestul tău a fost unul foarte frumos, te rog să nu te schimbi din cauza unei maimuţe sau ce este acea fată, pentru că băieţii ca tine sunt pe cale de dispariţie.