| RAY a întrebat:

Ce parere aveti de cineva care vrea sa devina mai rece, lipsit de sentimente oare se poate asa ceva?

Răspuns Câştigător
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Da,ia-mi ca exemplu pe mine.Deci pur si simplu fiind eu așa persoana pot spune decit ca eu consider că așa e mai bine, deoarece în ziua de astăzi, toți(marea majoritate) profita de slăbiciunile altora ca să obțină ce doresc.Si cu asta am spus tot.Alte cuvinte ar fi deprisos.

| RAY explică (pentru FrumusicaSufletista):

Crezi ca vom reusi sa devenim mai reci? sau doar ne vom amagi?

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

A patit o trauma, una foarte grava de l-a facut sa se schimbe, nu sunt nici pro dar nici contra celor ca ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Se poate. Crede-ma.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Si e ok asa?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar. Poate decat daca este cazul.
insa, pana la urma o schimbare arata exact cum este o persoana in sinea ei. Deci e inevitabil.

| OldSoul a răspuns:

Da, daca vrea si este constient ca ii este mai bine asa va reusii.
Oricum decat sensibil si ranit, mai bine rece si de neatins.

| ShaOfHatred a răspuns:

Trebuie sa ridic mana?

| RAY explică (pentru ShaOfHatred):

Nu ca nu vreau sa o fierb in ciorba las-o jos, zi-mi te-ai schimbat de cand ai devenit mai rece?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru RAY):

Da,gen imi pasa mult mai putin de foarte multe lucruri sau cand cineva incearca sa ma ia in brate pur si simplu ma trag sau il imping usor la loc. Nu recomand oamenilor sa se schimbe, dar la mine nu o fost din propria dorinta, o fost ceva indirect pe parcursul a catorva ani. Si acum, cred ca daca as vedea o persoana care incearca sa se sinucida, as fi ceva in genul "Da-i drumul".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, și este mult mai bine.

| AlexDFY a răspuns:

Da se poate, sunt asa de vreo 2 ani.

| RAY explică (pentru AlexDFY):

Bravo tie, ai fost sensibil acuma esti rece?

| Otto2014 a răspuns:

Da,se poate, eu sunt un exemplu, pur si simplu am devenit asa, dar eu o iau ca pe o calitate.
Mi s-a spus de multe ori ca sunt destul de rece.

| Blackrose4 a răspuns:

Se poate. Unii oameni s-au simțit atât de răniți încât au ajuns să fie lipsiți de sentimente. Aşa cred ei că le-ar fi mai bine. Teama lor este aceea de a nu fi răniți din nou şi asta îi face mai reci şi foarte îndiferenți. După părerea mea, nu e ok. Personal, mă enervează aceste persoane care spun că nu mai au suflet. Dar na, fiecare acționează în felul lui.