| ILIoN a întrebat:

Ce parere aveti despre monarhie? Ati vrea ca Romania sa devina regat?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Aceeasi parere ce o am fata de orice metoda de conducere conventionala a unui stat.Adica imi lasa un gust amar si imi rezerv dreptul de a arunca pungi pline cu căcat in absolut orice monarhie de pe aceasta lume.Desi nu la fel de multa ca in sistemele pseudo-democratice, bazate pe cretinismul de proportii epice, numit Parlament.Ai observat ceva la statele monarhice? Sunt in general, pline de snobi, infatuati, semidocti si superiori inchipuiti.Bineinteles,Romania n-ar ajunge asa vreodata, ca noi nu suntem snobi, suntem popor de oameni ce stiu tendintele si trendurile.(sarcasm alert)

N-am ajunge niciodata ca Olanda.Desi ar merita orice rege de pe lume ce s-a incercat sa i se faca lui Beatrice si familiei ei acum vreo 3-4 ani,cand a fost un atac semi-terorist, deliberat, la adresa casei regale olandeze, care e din ramurile oraniene, daca tin bine minte.La fel,snobi cu duiumul si in bastioanele scandinave,invadate de musulmani,corect politice,snobi si idioti cu duiumul.

Da,stiu,stiu,Romania e de căcat, tarile scandinave, Beneluxul si UK nu sunt. Fals! Au multe parti care v-ar lasa pe multi balind practic, la cat de aiuratice sunt unele legi de la ei si la cum functioneaza familiile lor regale, ce increngaturi au.Suficient sa spun ca Beatrice a Olandei si-a carat recent curul in SUA, la o intrunire Bilderberg de mare anvergura.Suficient sa spun ca la JO de anul asta vom vedea un inceput de lege martiala prin paranoie, pe strazile Londrei, ratificat, garantat de casa regala britanica.

Eu as dori ca Romania sa devina bastion inchizitorial.Nicio legatura cu Inchizitia practicata de BC, doar ca imi plac sonoritatile hardcore ale titulaturii.20 de oameni abilitati in domeniile lor,care propun legi,spre votare,dreptul la vot transformandu-se in obligatie,simplii cetateni votand orice lege de mare interese pentru ei(cum ar fi cele de crestere/scadere a salariilor,pensiilor,modificari constitutionale,ratificari de tratate generaliste,trimiterea sau retragerea trupelor armate din teatre de operatiuni,dar mai ales,mi s-ar parea important consensul sau refuzul social general exprimat de catre oameni, prin votul lor, nu al "alesilor poporului", ca simt nevoia de un Vycodin cand aud asemenea aberatii)Si mai multe alte asemenea.

Monarhia si democratia sunt dictaturi, ce trebuie starpite in regim de urgenta.Sa nu uitam ca daca Romania ar deveni regat,am fi condusi de progenituri indirecte ale tradatorului de tara,Mihai I, regele-ce-a-ingenuncheat.Mi-ar placea de asemenea, nespus, sa fie votata popular componenta Statului Major si a forurilor decizionale din domeniul militar, Armata capatand o mult mai mare putere la noi in tara.Idee ce ar displacea multora, din motive evidente, pentru ei, insa inexistente pentru mine.

Monarhiile sunt dezastre umblatoare.

| ILIoN explică (pentru Dumnezău):

Who are you, Dumnezau? what the hell? You are good!

| kongeriket a răspuns (pentru Dumnezău):

Ca ateu, mă-nchin în fața lui Dumnezău.
You nailed it, sir!
Mai rămânea să spui și că această „corectitudine politică" este un eufemism pentru marxism cultural. În rest, ai spus tot ce trebuia zis.
Mai-mai să nu intru la întrebarea asta, speriat fiind de furia monarhistă ale unora care se fac constant că uită faptul că dictatura democratică îți permite de bine de rău să schimbi fața cretinului conducător la 4, maxim 10 ani - în timp ce cretinul conducător în monarhie ajunge acolo pentru c-a ieșit din uterul potrivit și ajunge pe viață.

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Monarhia ar rezolva multe din problemele politice interne actuale şi de perspectivă, dar şi unele de imagine externă.
Ce poţi să faci însă cu cei care îşi fac idoli din plagiatori, hoţi şi politruci?
Cu cei care nu pot gândi singuri şi au nevoie de aşa zişii formatori de opinie, cu cei care nu au studiat sau au uitat istoria mai veche sau mai recentă?

| fulgerul a răspuns:

Intrebare spusa, tacit, ingenua si netrasmisibila.Da-ne detalii despre monarhie, astora, profanilor care rezisatam intrebarilor imberbe!

| ILIoN explică (pentru fulgerul):

Regele MIHAI iti spune cv?

Răspuns utilizator avertizat