| Nextone a întrebat:

Ce parere aveti de libertatea intr-o relatie serioasa? Ce limite ar trebui sa aiba aceasta libertate? Este importanta?happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie trebuie sa-i acorzi partenerului tau libertate nelimitata. El singur isi va impune limitele acolo unde este cazul.

| Feliciann a răspuns (pentru Brigaela):

Aici ai cel mai bun raspuns, sunt in totalitate de acord, daca iubesti nu inseamna ca, cu dragostea poti pune stapanire pe acea persoana

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Într-o relaţie este necesar ca ambii parteneri să cadă de comun acord, să existe încredere, sunt importante şi compromisurile dar să nu se ajungă ca unul din parteneri să-i îngrădească libertatea celuilalt.
Atenţie! Compromis, nu sacrificiu!

Baftă!

| R_8074 a răspuns:

Da normal daca ai o relatie nu trebuie sa iti sufoci partenerul, o relatie serioasa e bazata pe incredere si respect reciproc, restul vin de la sine.

| lplostonyou a răspuns:

Buna,daca observi ca nu-ti mai e fidel,inseamna ca el are pe alt cineva, daca te are pe tine si e cu gandul la alte femei, inseamna ca e clara treabasad

| Gabitza a răspuns:

Buna!
Din punctul meu de vedere... nu inseamna ca daca ai o relatie, nu mai ai nici libertate. Adica, ai un prieten si nu mai poti iesi afara cu ceilalti prieteni ai tai sau nu poti sa te plimbi cu un baiat pentru ca nu vrea prietenul tau, etc. Aici e vorba si de incredere. O relatie serioasa presupune multa incredere. Puteti face multe activitati impreuna, dar si separat. happy Te poti plimba cu un bait, la fel si el se poate plimba cu o fata, dar sa tineti cont de respectul pe care vi-l purtati unul altuia si mai ales ca aveti o relatie. happy