| KasdfghjNY a întrebat:

Ce parere aveti de o relatie la distanta? Are viitor?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E o relatie care doare si frustreaza!
Vrei sa-l imbratisezi pe celalalt, sa-i simti caldura mainii si a glasului, sa-i vezi lucirile din ochi si ai in fata un ecran...nu doare,nu te sufoci?
Daca reusesti sa rezisti neincrederii si nelinistii care-ti rasare in minte la fiecare offline pe care-l gasesti sau il lasi,daca puteti sa pastrati increderea nealterata intre voi,ca si dragostea,atunci relatia va rezista.
E intrebarea la care voi singuri veti da raspunsul,eu ti-am aratat doar piedicile care pot aparea!
Dar cei care sunt acum impreuna, dupa o relatie la distanta, sunt dovada ca se poate!
De altfel, totul e posibil, ajunge sa vrei cu adevarat!
happy

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Depinde de varsta, de distanta si de timp.

Nu poti avea 15 ani, sa fii cu unul la o distanta de 300 km si sa crezi ca va merge.

| CuteAsFuck a răspuns (pentru Libelle):

Nu-s de acord cu tine nici cât un șoarece.

| Libelle a răspuns (pentru CuteAsFuck):

Probabil ca nu ai nici varsta mea si atunci iti inteleg spiritul de contraziswinking

| AnnaMariaaa a răspuns:

Depinde,dar mai mult nu, cel putin a mea nu a avut.La inceput e aproximativ bine, dar cu trecerea timpului e din ce in ce mai dificil mai ales daca va vedeti odata la nu stiu cat timp.Nu zic ca nu, poate exista cazuri in care au rezistat asa pana cand au ajuns sa fie unul langa celalalt, dar depinde de multi factori.

| RAY a răspuns:

Daca ambii parteneri se iubesc sincer eu cred ca da, dar in ziua de azi sinceritatea e ca zapada vara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop. E doar timp irosit.

| SebastianCMT a răspuns:

Depinde cum o percepi tu relatia asta. Relatiile la distanta pot aduce si urmari vegative, adica vei simtii nevoie permanenta sa fii alintat/a si vei cauta atenti. Poate sa aiba viitor daca aveti rabdare.

| ZeroDiferit a răspuns:

Un timp da. In definitiv NU!

| YourDreamGirl a răspuns:

Si da, si nu, cel mai probabil no

| GottaBeYou a răspuns:

Nu v-a exista niciodata vreo relatie la distanta care sa aiba viitor.

| CuteAsFuck a răspuns:

Ști ce? Nu îi băga în seamă pe cei care zic că nu. Contează cât de mult vă iubiți, și dacă vă iubiți mult, distanța e doar un număr :3

| Cristinicolae19 a răspuns:

Eu cred ca nu big grin Funda tongue plz

| xAbramburica a răspuns:

E o relatie care are sansa sa fie ceva sublim! Va poate uni sufletele mai mult ca o relatie normala!