| rita a întrebat:

Ce parere aveti de sexul anal, fetele? Nu am practicat niciodata. E doar o ipoteza despre care as vrea sa stiu, orice imi puteti spune imi va fi de ajutor.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Cel mai ciudat e ca se exprima pe aici si cei care nu au incercat... Sunt complet aiurea parerile ca fiecare gaura are rolul ei, ca e o perversiune, ca e scarbos, ca poti contracta boli samd. Toate denota lipsa de educatie sexuala si idei implantate artificial in creiere care nu vor sa gandeasca singure. Nimic din ce se face cu placere de catre cei doi (sau mai multi) parteneri nu poate fi injositor, pervers sau mai stiu eu cum.
Sexul anal, ca si cel oral dealtfel, este cat se poate de normal intr-un cuplu si oricine e curios ar trebui sa incerce. Sunt si femei care il savureaza si barbati carora nu le place (sunt unul dintre ei), insa e o prostie sa nu il incerci, macar sa stii unde te incadrezi. Sunt insa niste reguli de baza:
- trebuie facut numai si numai cu acordul ambelor parti si numai cu parteneri de incredere; daca il faci cu teama, mai ales prima data, sigur nu iti va placea. Mai mult, este de preferat ca macar primul partener sa fie unul tandru, nici intr-un caz amatorul de sex "salbatic".
- se face numai si numai cu prezervativ, daca se revine la normal sau la alta varianta se schimba prezervativul (sau se scoate, dupa caz). Vad ca femeile s-au gandit repede de ce boli le pot afecta daca fac sex normal dupa anal, dar nu s-au gandit deloc ca ii pot transmite partenerului o boala. Asta denota "altruism" si o educatie sexuala "solida" happy
- se face numai si numai cu lubrifiant (nu neaparat unul special, se poate si improviza - o crema sau un ulei de corp pot avea rezultate chiar mai bune), altfel pe langa durere existand si riscul unor fisuri anale
- chiar daca ii place, femeia trebuie sa aiba grija sa nu abuzeze, pentru a reduce riscul unor probleme medicale ulterioare. Frecventa maxima recomandata anterior (1 data pe saptamana) este una acceptabila.
- este recomandata o clisma inainte pentru a nu avea surprize cu adevarat scarboase.
In rest aveti curaj si experimentati, cel mai bine e sa aflati singuri ce va place si ce nu, nu asteptati sa va spuna altii ce e bine sa faceti in propriul dormitor.

30 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Doar baietii pot fi satisfacuti astfel.nu vad ce placere ar avea o fata! Nu sunt de-acord cu el, si apoi exista multe riscuri pe care le suporta fata, din pacate!

assiris
| assiris a răspuns:

In afara de faptul ca mi se pare scârbos, in afara de faptul ca sansele de a contracta niste boli destul de grave (pe acolo se elimina tot ce este rau in urma metabolismului), in afara de faptul ca este o perversiune din care poate baietii inteleg ceva (ce, nu prea stiu) se mai pune si problema ca fiecare orificiu are rolul lui lasat de cine vreti sa credeti - mama natura cu evolutia ei sau Dumnezeu care ne-a creat - si anume, gura pentru a minca, pentru a vorbi, pentru a te saruta, etc., anusul pentru a elimina scaunul, urechile pentru a auzi, nasul pentru a respira si... organele sexuale pentru perpetuarea speciei si hai sa spunem pentru atit de mediatizatul SEX. Nu prea e nici bine nici normal sa le amestecati. Ce v-ati face sa fie o femeie dotata cu vreo 20 de gauri? Ar face sex cu fiecare?
Si acum parerea mea e ca din toate acestea, sexul fie el anal sau oral, nu fac decit sa injoseaxca si sa umileasca femeia, acea fiinta ce se doreste a fi frumoasa, ce se doreste a fi un inger pe pamint dar asa...

| Parintele a răspuns:

Incearca daca esti curioasa. apoi te decizi daca merita sau nu. Oricum exista niste tehnici pentru asta si niste norme de igiena.

| want2bMajestic a răspuns:

Fiind in primul an la medicina cred ca te-as putea ajuta...cum zicea si claudia: s-ar putea sa iti placa sau sa iti displaca. majoritatea fetelor care recurg la aceasta s**ul a**l sunt cele care cauta ceva nou, care sunt plictisite deja d pozitiile frecventate in mod normal. unele fete se excita mai tare decat atunci cand sunt penetrate in vagin. se poate ca baiatul sa o stimuleze mai tare in anus decat in vagin, dar depinde de fiecare, dupa corp

| MihaiA a răspuns:

Din punctu` de vedere al baietilor, e marfa.
Din experienta, si pentru fete e destul de marfa smug
Mai multe nu pot sa zic laughing

| bismark65 a răspuns:

Ce ti-e si cu femeile, suporta tot felul de chinuri gen pensat, masaj anticelulitic, epilare, liposuctii si altele si cand li se propune sex anal cica este dureroshappy

Alte răspunsuri
| claudiarebecca a răspuns:

Eu am mai discutat pe subiectul asta... ideea principala ar fi ca la unele chiar le place, la altele deloc... oricum puteti incerca sa vezi in ce categorie intri. si folositi un lubrifiant si sa te relaxezi.
si daca iti place nu il practica mai des de o data pe saptamana pentru ca exista riscul sa iti slabeasca muschii si atunci o sa fie nasol.
... si da, ultima chestie... sa combini sexul anal cu cel normal in timpul aceluiasi numar e tentant dar mai bine nu pentru ca iti intra in vagin toate bacteriile din fund si faci candidoza aproape garantat big grin

| Paula a răspuns:

Stiti cum e omul, fiecare cu gusturile lui...

| yoanna73 a răspuns:

Imi pare scarbos

| yourfriend_1956 a răspuns:

Pai parerea mea despre s**ul a*al este una foarte proasta nu mi se pare k ar avea vre un rost! Sincer...tongue:Obig grinphbbbbt*))

| amada745 a răspuns:

Crezi ca cineva iti poate da o parere?

| nimic:*de:*spus:* a răspuns:

Nu mi se pare o idee care sa ma atraga dar...acum fiecare cu placerile sale!big grinbig grin:*:*

Alte răspunsuri
| aumih16 a răspuns:

Nu e usor trebuie multa experienta mai usor il faci pe ala oral decat ala anal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o optiune, nimeni nu iti va explica cum a practicat si ce a simtit.sunt lucruri intime care nu pot fi nici condamnate si nici aprobate. dar un lucru este clar, o igiena corespunzatoare si un partener stabil.nu este indicata penetrarea vaginala si orala concomitent cu cea anala si invers. poti contacta diferite boli sau poti avea probleme cu sfincterul.pentru sexul anal si pentru cel oral sunt indicate prezervativele, din aceleasi motive. exista si prezervative feminine, se introduc in vagin, pentru evitarea unor afectiuni cu transmitere sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rita, iti iubesti partenerul? El isi doreste sa faceti sex anal? Tu iti doresti? Eu eram contra, iubitul meu are o vorba:"Pana nu incerci, nu ai de unde sa stii". Acum facem si sincer imi place la nebunie...trebuie sa fi cat mai relaxata.Este o superrr placere simtita de amandoi. PUPICI!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il practic si imi place...recomand o clisma inainte.in rest este super...practic si sexul oral cu iubitul meu... dar in fund este cel mai bun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de redusi pot fii cei care spun k noi femeile suportam chinuri gen epilat si pensat! E ceva gresit sa fim frumoase sa inteleg? Cum poate o minte seaca sa compare asa ceva cu sexul anal? Sexul anal nu este normal, iar voi baietii astia atat de revoltati, incercati intre voi, nu e nici o diferenta intre anusul unei femei si cel al unui barbat! Ce sunteti atat de ofticati ca inca mai exista femei care GANDESC, care stiu ca riscurile acesti gen de sex sunt mai mari decat orice fel de placere?
Cele care o faceti pentru iubitii vostrii care nu dau 2 bani pe voi, sa-i puneti la batranete sa va tina punguta sa nu va caca p voi! Penibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E superb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut si nu voi face
incearca cu oral este mai placut si mai sanatos.
si nu poti ramane insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut raspunsul tau regis. Cel mai documentat.
Inca o adaugare: in cazul in care femeia are un v***n stramt, pentru barbat placere e mult mai mare la s. normal decat cel a**l, dar trebuie verificat sa vezi!happy
distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ce ii place fara nici o discutie. daca iti place sexul oral o faci daca iti place sexul anal il faci.in primul rand un om normal nu ar spune lucruri intime pe forumuri.si rita sfatul meu daca vrei sa afli mai multe nu intreba pe net incearca si ai sa afli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru claudiarebecca se pare ca la practicat daca ne da niste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie unul imi place. Prima data ma temeam ca prietenei mele nu-i va placea din cauza posibilei dureri (de fapt e o usturime). Insa am facut un lucru foarte important, si am lasat-o pe ea sa o ia usor. Eu pur si simplu am stat si ea si-a facut treaba usor usor... pana cand a reusit sa ia aproape tot penisul inauntru... apoi am inceput sa ma misc usor, si spre surprinderea mea, in afara de cateva scancete usoare de durere la inceput, a gemut foarte mult de placere. In concluzie trebuie neaparat incercat! Daca nu iti place nu-l mai faci, dar atentie mare sa folosesti cel mai bine un lubrifiant gen crema pe baza de apa. Sincer iti recomand unul special de la durex, pentru ca sunt anumite creme care pot provoca usturimi, mai ales in cazul lui. Succes!

| andreypoppy a răspuns:

Eu sincer cred ca e ceva normal acum depinde si de oameni pentru ca sunt multe fete care zic ca nu au practicat asa ceva pe cand ele sunt profesioniste si sunt altele care cinste lor recunosc ...Si in plus de asta am vazut ca a zis cineva ca cele care practica sunt niste zdremte.Eu zic ca nu e adevat odata ce il practica cu sotul sau cu prietenul si toate astea se datoreaza timpul pentru ca dupa 4-5 ani clar ca o sa vrei sa experimentezi mai multe.stiu si eu cateva fete care cand aud de cuvantul penis vai vai dar ele sunt actrite deja dar ca nah ele cred ca daca mint eu sau altcineva le crede mai ales in ziua de azi big grin