| Cristinecunoscutul a întrebat:

Ce parere aveti despre acest citat : "Orice iubire are stropi de infinit."?

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Amintiri. Astea nu pier niciodata, si face ca acesti "stropi" sa nu piara la fel.

12 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Orice iubire are un viitor

| Cristinecunoscutul explică (pentru DNSK):

Si viitorul acela este sfarsitul. Orice are un sfarsit. Iubirea infinita nu am auzit/vazut asa ceva pana acum.

| DNSK a răspuns (pentru Cristinecunoscutul):

Iubirea mea nu s-a sfarsit, dimpotriva, e mai mare pe zi ce trece.cateodata am impresia ca nu incap intr-o inima si un suflet atat de mic atatea sentimente...

| DNSK a răspuns (pentru Cristinecunoscutul):

Eu am vazut! si oricat de tare sa fii in psihic, tot te uitai cu alti ochi..si pana la urma, asa zici si de bunatate? ca ea nu exista in lume? nu ai vazut si nu ai auzit? undeva acolo, exista

| Zenit313 a răspuns:

Iubirea este eterna!

| Zuzazozo a răspuns:

Amintirea acelei iubiri va trai mereu in tine mai ales daca a fost una adevarata.

| Keith a răspuns:

Frumos citatul.Adica dupa parerea mea, o iubire sincera intr-un cuplu nu se sfarseste niciodata, o iubire eterna.

| Cristinecunoscutul explică (pentru Keith):

Totusi : -? la mine s-a sfarsit... Nu cred ca aceasta este explicatia.

| Keith a răspuns (pentru Cristinecunoscutul):

Cum am spus o iubire sincera intr-un cuplu, care sa degaje iubirea din partea amandurora, daca ati ajuns la despartire clar ceva nu a mers intre voi doi, dar o iubire pura si sincera nu are cum sa se sfarseasca vreodata, asta dupa parerea mea.

| Cristinecunoscutul explică (pentru Keith):

Ai dreptate... sad

Răspuns utilizator avertizat