| mydarkestdays a întrebat:

Ce parere aveti despre iubire?

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un sentiment alături de altele!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu pot descrie in cuvinte ce parere am despre iubire, oricum e ceva frumos

| Klepto a răspuns:

Geniala cand ai parte de ea, oribila cand nu mai ai parte de ea.

| Chαяtreux a răspuns:

Ceva care iti da batai de cap toata viata.

Răspuns utilizator avertizat
| mimiwewem a răspuns:

Bună. Iubirea...nu o pot explica, deoarece o simt.
Sunt sentimente multe puse într-o iubire.

| neutrino a răspuns:

Care iubire?

| Dariusuu a răspuns:

Fără iubire nu putem trăi, cred că e imposibil.
Ce om poate să trăiască fără să iubească ceva? Aici nu mă refer la cupluri, sau îndrăgostiți dar cred că ști tu unde bat.
Fie că iubești natura fie că iubești propriul copil, desigur iubirea se manifestă diferit.

O seară liniștită îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Condiţia dragostei este să caute, nu să descopere, să vrea să ştie, fără să afle, să fie ritmul unei continue mişcări spre un orizont mereu văzut, dar mereu îndepărtat."

Din pacate nu mai stiu cui ii apartine citatul.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

-Ca e sexy ca bunica Julieta!
-Smiley! Pleaca de la laptopul meu!
*Smiley pleaca*

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Exista! Ne face viata mai frumoasa dar in acelasi timp o complica teribil.
Oricum dragostea (in general, nu neaparat dragostea de cuplu) face Pamantul sa se invarta!

| Alexsiatit a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Intamplarea, face ca azi sa fiu la serviciu chiar daca este sambata. E liniste-n jur si tocmai am citit cel mai frumos raspuns de astazi din categiria "sex si dragoste"! Cum sunt singur in birou, inchid ochii si incerc sa percep cum
se-nvarte Pamantul. Iti multumesc LadyCham ca mi-ai adus aminte ca totusi Pamantul...se-nvarte. I-ti doresc un wekend minunat in care sa-ti fie dat a putea percepe si cum ca noi, din pacate, nu-ntotdeauna ne-nvartim in deplina armonie cu aceasta rotatie...
Pupic: Alexsiatat

| Keith a răspuns:

Iubirea este o scuza patetica care ni s-a impus pentru perpetuarea speciei laughing

| madalinamadu a răspuns:

Nu cred ca se poate descrie iubirea. este un sentiment foarte placut, este ceea ce te face sa te trezesti in fiecare dimineata, o simti atunci cand privesti persoana iubita si observi ca iti zambeste...este minunat sa iubesti atat timp cat si cealalta persoana te iubeste...

| Claudia15Maria a răspuns:

Pentru mine un lucru urat acum mai demult cel mai frumos lucru de pe pamnt

| PuffyPuffulete a răspuns:

Sincera sa fiu iubirea adevarata este cam greu de gasit, parerea mea este ca iubirea este un sentiment care nu se poate explica...pur si simplu simti ca fara acea persoana nu poti exista e ca si cum aerul nu poti trai fara el...

| Kim002 a răspuns:

Foarte foarte multa bataie de cap dar totusi un sentiment unic cand simti in stomac o intreaga gradina ZOO

| anduktz a răspuns:

Din punctul meu de vedere este cea mai mare greseala a vieti mele. mai bine nu ar fi exsistat asa ceva.

| ingerashmeu a răspuns:

Hmmm...iubirea este cate o data este foarte frumoasa dar atunci cand iubesti prea mult se cam duce totul. iar alteori cand nu iubesti simti ca nu ai niciun rost pe pamant...asa ca trebuie sa gasesti baiatul potrivit si sa nu-i mai dai drumul.

| grapefruit914 a răspuns:

happy Iubirea e doar iubire
sau un simplu sentiment care noi il credem mare lucru
dar iubirea exista si ne face citeodata prosti happy

| TotiSuntemSpeciali a răspuns:

Iubirea... un lucru care nu poate fi descris! big grin