| Dizzydizz a întrebat:

Ce parere aveti despre avorturi in general?
La o adolescenta in special intre 17-20 de ani?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Mie imi plac foarte mult copii.Mai ales cei care sunt nascuti cu diferite malformatii.Si care sunt abadonati de mame. Le apreciez mai degraba pe mamele care isi abandoneaza copii decat cele care avorteaza pentru ca in primul caz macar le ofera dreptul la viata.Cine stie, poate ca in copilul ala se gaseste omul care poate schimba ceva?hee hee
Sunt atatea metode contraceptive in ziua de azi, atata informare si totusi numarul de avorturi la adolescente este din ce in ce mai mare.
Sunt inconstiente.
Un copil e o binecuvantare la momentul potrivit!

19 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Cred ca nu te astepti sa spun ca sunt de acord.In niciun caz. Un copil este un dar de la Dumnezeu si orice ar fi, acest dar trebuie pretuit.Sa nu uitam ca este un suflet, are viata. El are viata din momentul conceperii desi multi nu sunt de acord cu aceasta teorie. Daca vrei sa vezi ceva cu totul emotionant fa click aici
http://www.google.ro/......http?/url

| Dizzydizz explică:

Daca ati sti cat ma bucura rasp voastre
Macar exista candva cu suflet pe lumea asta

| Victoria a răspuns:

Contra 100%. Orice varsta ai avea, trebuie sa iti asumi responsabilitatea pentru faptele tale, indiferent cine e impotriva.

| theodoraafi a răspuns:

La mine nu conteaza ca este adolescenta, ca are 27-35-50 de ani, eu sunt contra avortului.

Bun este o mica exceptie, daca sarcina nu este plasata bine, sau mama nu o poate duce la bun sfarsit, ori este bolnava...

dar atunci cand nu te protejezi si nu ai grija nu cred ca copilull trebuie s aplateasca pentru greselile tale. atunci cand iti incepi viata sexuala trebuie sa iti asumi niste riscuri, printre care si sarcina...

Răspuns utilizator avertizat
| soricica a răspuns:

Am 17 ani, iar daca ar fi sa aleg intre a face un avort si a pastra copilul...sincera sa fiu l-asi pastra indiferent ce ar spune lumea si chiar ai mei.
Imi plac foarte mult copii si nu concep ideea de a face un avort. Mi se pare cea mai mare prostie pe care ar putea-o face vreo femeie vreodata. Nu condamn nicio femeie pentru faptul ca a facut avort, doar atata le spun ca ar trebui sa le fie rusine, deoarece nu a dat mica sansa micutului sa traga aer in piept, sa vada ce este viata...
Bye:*

| roksy a răspuns:

O parere foarte proasta nici daca ar fi ultimul lucru de pe pamant nu as face asa ceva in viata mea

| Kassandra1408 a răspuns:

Daca au malformatii sunt de acord cu avortul, altfel, mi se pare un gen egoist- are dreptul la viata la fel de mult ca si tine.

| katia a răspuns:

Cele ce fac avorturi sunt :1.Alea care cad in bautura si nu mai stiu ce-s cu ele. 2:cele care nu avut comunicare deschisa in familie, in special cu mama. 3:sunt cazuri mai rare dar adevarate-cele care raman insarcinate dar nu isi dau seama decat dupa 3 luni in sus cand deja nu se mai poate face nimic! In concluzie sfatul meu e sa fiti cu capul pe umar si sa nu faceti avorturi pentru ca ori faci un avort ori ai lua un nou-nascut si l-ai omora e aceeasi situatie!

| voice a răspuns:

Nu sunt de acord. sunt fete care au mai mult de 10 avorturi acelea cred ca sau obisnuit cu senzatia. un copil il poti avea si in urma unui viol si atunci nu ii poti spune violatorului:hei tu asta ai prezervativ la tine? poti fi un copil cand se intampla asta iar atunci trebuie sa decizi ce faci. e greu.nu iti da cu parerea despre faptul ca vei fi de acord cu un avort sau nu pentru ca viata nu tio scrii tu. cat despre varsta sunt fete mai mici de 17 ani care au facut avorturi. eu una am grija de mine nu am avut nici o problema in sensul asta pana acum si sper ca nu voi avea, dar nu am de unde sti.

| psihox a răspuns:

Ai chef sa te joci cu sarcinile si cu avorturile?

| Lucky_9459 a răspuns:

Hmm interesanta intrebare iubire
dar dc te-ar interesa pe tine asa ceva

| Clauditza a răspuns:

O cruzime totala nu asi face asta niciodata. Ucizi un suflet nevinovat doar ca nu ai stiut tu ce e aia prezervativ?

| cristina4love a răspuns:

Eu cred ca este o experiente terifianta, cu urmari nu atat fizice cat psihice.Eu una as ramane traumatizata.Acum depinde de fata. Dar cand a intretinut relatia sexuala nu s-a gandit si la protectieraised eyebrows. Acum ar trebui sa`si asume responsabilitatea pentru fiinta nevinovata care creste in ea...Eu una nu sunt de acord cu avorturile astea, mai ales la adolescente.

| adydassler a răspuns:

Pai ar fi un act de cruzime sa omori un suflet nevinovat. ar trebui ca toate fetele sa se gandeasca unde s-ar putea ajunge daca nu se protejeaza, sa isi dea seama ce greseala (crima) poate sa faca(sa omori un suflet nevimovat)...

| pisycutza a răspuns:

Nu sunt de acord cu avortul, mai ales ca sunt multe metodesa te protejezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O decizie cat se poate de rea si proasta din partea fetei care vrea sa faca avort si celor care o imping de la spate ca e bine ce fac.

| andryan23 a răspuns:

Este un lucru foarte urit

| bubulina1990 a răspuns:

Din cauza unui avort poti sa numai aci copii toata viata, cel mai bine este sa te protejezi cu prezervativ, cu anticonceptionale sau cu pastila de a2a zi decat sa faci un avort