| Daisukee a întrebat:

Vreau sa stiu ce parere aveti despre avorturi sau crimele in general?

Răspuns Câştigător
| miky_6634 a răspuns:

Ai intrebat ce cred despre criminali.
cred ca au fost copii lipsiti de dragoste, de atentie, de aici probleme psihice si devieri.
avortul e tot o crima, iar cele care recurg la el se incadreaza in aceeasi categorie
nu ucizi un embrion, ci un viitor copil-un copil care alerga, care rade, care ofera bucurie

15 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Deci avorturile sunt crime? vezi mai bine ce esti tu atunci cind te uiti in alta parte dezgustat fiind la vederea copiilor strazii.

| ramona30 a răspuns:

Pai e o diferenta destul de mare intre avorturi si crime. Banuiesc ca te referi la avorturi. Sunt de acord cu ele doar din punct de vedere legal sau juridic. Nu sunt deloc morale dar nu cred ca ar trebui interzise.

| ramona30 a răspuns:

@vladex2
De ce crezi ca nu sunt interzise? Pentru ca acel fat, inca nu este o persoana si crima implica o persoana. Am spus ca este imoral avortul dar s-au practicat si atunci cand sunt interzise, parerea mea este ca nu poti obliga pe cineva sa faca un copil pe care nu il doreste.

| ramona30 a răspuns:

@vladex2
Sufletul nu exista.

| miky_6634 a răspuns:

Toti criminalii ajung sa ucida din frustari, dar mai ales din lipsa de afectiune...
la avort, e mai complicat de explicat...e o crima, dar atunci cand se practica in scop medical, pentru a salva viata mamei...e tot o crima? scuze ca iti raspund cu o alta intrebare

| GoguSteriade a răspuns:

Avortul nu e o crima. In primele 3 luni de sarcina fatul nu este suficient de devoltat incat sa il numesti deja copil. happy

| Încrucişătorul a răspuns:

Ti-as sugera sa-l asculti pe George Carlin.

| Încrucişătorul a răspuns:

1) Raspunsul meu sincer: avortul este indicat in 2 situatii si acuzat pe o singura situatie.

Toate cele care raspund ca e groaznic si oribil le-as intreba daca ar naste un copil cu sindromul Down. Le garantez tuturor femeilor (sau fetelor, mai poti sa stii?) ca cei cu sindromul Down, mai ales in Rromania, nu se vor integra in societate NICIODATA si tu, ca parinte, privesti nepunticios, ai un copil pe care il vrei doar tu si societatea il respinge...

Foarte interesant: atunci cand esti un fat, exista oameni care le pasa de tine. Dar... priveste culmea culmilor: dupa ce te-ai nascut, toti iti vor zice "Esti pe cont propriu pustiule."

Ce ironie...

2) Fiecare crima porneste din trei surse: razbunare, interes personal sau amandoua. Ce-i drept, nu m-as baza pe tabloide la capitolul asta. Asa ca cel mai indicat e sa nu judecam la prima vedere sau, cum se spun unii amici de-ai mei, sa nu judecam precum ochiul cucoanei din piata.

| mandy17 a răspuns:

Avortul este un holocaost tacut in care mor PERSOANE nevinovate, fara aparare sau crime cu sange rece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca am fost impotriva lor mereu si ma cam confrunt acum cu consecintele.Mergem inainte fara a ne schimba parerea si nu din mindrie ci din convingere.

| Daisukee explică:

Thealchemist nu este vina lor ca au ajuns asa este numai vina noastra pentru ca avem gandire corupta si nu ne putem da seama cat sufera incearca sa te pui in locul lor.
Daca ar intelege ce spun aici, oameni si-ar schimba parerea total despre ei si multi vor fi ajutati
Si intrebarea despre avorturi si crime am pus-o ca sa vad ce fel gandesc oameni si Melodia lui Johhny m-a atins la inima.

| Daisukee explică:

Ramona tu cred ca nu gandesti ce spui cum sa nu trebuiasca interzise crimele astea ca altfel nu le pot spune, numai un om cu sange rece ar accepta sa fie omorat un copil care nici macar nu a apucat sa vada lumina zilei, intru-n fel e bine asa s-ar reduce populatia in mod considerabil si planeta ar avea de castigatat
nu ma grabesc sa dau funda pana nu vad un raspuns concret bye big grin

| Daisukee explică:

Miky ceea ce spui tu este un caz special, asta nu are nici o treaba cu ce am intrebat eu pentru ca acolo nu este ceva ce poti alege, oricum in majoritatea cazurilor mamele aleg sa nasca punandusi viata in pericol si din pacate am vazut multe cazuri. dar nah viata merge inainte si nu poate fi numita o crima asa ceva tongue

| Daisukee explică:

Nu crima este luarea unui suflet de catre om si eu nu incerc sa oblig pe nimeni incerc sa trezesc lumea la realitate.