| 1People a întrebat:

Ce parere aveti despre barbati care isi mai bat nevestelethinking da funda pentru un raspuns interesant

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu una le-as rupe mainile cu sucitorul, sa-i vad cum se descurca fara ele.

| Angelique a răspuns:

Ca răspuns iată câteva cauze ale violenţei domestice:

1. Respingerea în familia de origine

2. Abuzul verbal, fizic şi emoţional

3. Supra sau lipsa ataşamentului din partea fiecărui părinte

4. Frica de abandon

5. Iubirea faţă de laude, plăceri şi posedarea altor persoane

6. Învăţarea comportamentului de acasă

7. Lipsa unei relaţii personale cu Dumnezeu

Iar lista poate continua…

Un suflet care a trăit şi care trăieşte măcar o parte din cele de mai sus este un suflet răvăşit.
Eu consider ca atat barbatii cat si femeile sunt egali in drepturi, asa ca normal ar fi sa nu se ajunga la cuvinte vulgare si implicit la violenta indiferent care ar fi motivul.Cu toate ca se spune ca,, femeia nu trebuie lovita nici macar cu o floare".La un moment dat nu se mai tine cont.De multe ori atat femeia cat si barbatul prefera sa se la bataie decat sa suporte multele jigniri ale celuilalt, dar se pare ca asa le e mai usor!

| marcelan25 a răspuns:

Niciodata nu este voie sa lovesti o femeie,orice greseala ti-ar face,chiar orice! Ele sunt ca niste ingerasi, trandafiri,nu trebuie decat sa le iubesti, sa le adori, indiferent de circumstante! Acei barbati ar trebui spanzurati si impuscati, deoarece sunt niste lasi!

| Barbaraaa a răspuns:

Aceia nu sunt barbati! Femeia e facuta ca sa fie iubita nu batuta.

| KARINA2012 a răspuns:

Nu se pot numi barbati cei care isi bat nevestele! A fi barbat inseamna altceva...Insa cei care recurg la astfel de gesturi sunt niste creaturi patetice...sunt fiinte slabe, care din lipsa de inteligenta isi folosesc muschii.

| GivingUp a răspuns:

Eu una cred ca barbatii care isi bat sotiile nu stiu ce inseamna sa le iubeasca. Din cate stiu eu femeia face de mancare in casa, spala, calca rufele si totul ca sotul ei sa fie fericit si el cum o rasplateste? O bataie sau un sarut? Eu una nu cred ca este corect fata de acea femeie in plus divortul sau despartirea nu ar fi folositoare in cazul in care barbatul e cam dus cu pluta si vai de capul copiilor (daca au) de cate ori isi vad mama batuta si plina de vanatai si de cate ori nu sunt si ei batuti! Eu una cred ca ar trebui sa se faca ceva ca si femeile sa fie protejate de astfel de barbati ca sa nu mai indure totul din cauza fricii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesti barbati nu mai sunt oameni, sunt niste animale.Ce pot sa zic traiesc intr-o familie in care domina violenta din partea tatalui asupra mamei si in curand asupra mea.Acesti oameni sunt saraci cu duhul si de aceea desi e tatal meu tot ce pot zice este ca al urasc.
Um mesaj pentru toti cei care traiesc in familii in care barbatul asi respecta femeia si copii: BUCURATIVA DE FAMILIA VOASTRA k uni nu au parte de asa ceva.
Cu drag, pup

| GoodGuyDorel a răspuns:

Destul de prostanaci

| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

Animale fara minte.Kill them! Eu i-as face pe toti sa mi-l pupe pe Chupi (De la Chupa Chups)