| Pissy a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatul Taur si femeia Pesti? big grin

Răspuns Câştigător
| Ađııa a răspuns:

Taur si Pesti, Pamânt senzual si lacuri visatoare...

Pentru un Taur, Pestele chiar este o combinatie perfecta, cu poezia lui ciudata, cu sensibilitatea, întelegerea si spiritul de sacrificiu care caracterizeaza acest nativi aflat sub semnul lui Neptun cel datator de vise si ceturi. Pestele te va învata subtilitatea vietii traite la nivel artistic, altruismul, iar tu ai putea sa-l mai scoti în lume, sa-l ajuti sa aiba încredere în sine si, mai ales, sa-i dai o baza materiala (Pestii nu prea le au cu banii, nu-i intereseaza chestiile astea atât de lumesti), sa-l înveti sa-si administreze mai bine banii si sa nu se mai lase exploatat. Va veti simti bine împreuna, iar Pestele te va întelege si aprecia foarte mult, fiindca admira si respecta soliditatea si perseverenta, tarmurile si tarâmurile pe care se poate baza. În curând, însa, ai sa realizezi ca Pestele asta n-are nici un oscior de realitate-n trup! Nu-i nimic, ai sa-ti spui, ai tu simt practic cât pentru doi. Pe deasupra, nativului din Pesti îi place sa fie condus, asa ca si la capitolul asta combinatia este perfecta.

Pestele nu are un ego prea proeminent (unii înca se mai întreaba daca zodia asta ARE sau nu o personalitate proprie!), el este apa care ia forma oricarui vas, asa ca se va adapta foarte repede la stilul tau de viata. În plus, un dus rece de realism îi face bine din când în când si stie sa aprecieze un sfat bun. N-o sa se sprijine nici prea mult pe tine : cel mai adesea, are propriile lui planuri si proiecte.

2 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Mai,sincer,eu nu prea dau importanta chestiilor astea cu zodiile! Pur si simplu sunt niste "citiri" in stele si nu prea cred in asta.Pe de alta parte,cred in respect, iubire, grija unul fata de altul si multa afectiune si tandrete.Astea ar trebui sa conteze intr-o relatie si nu zodiahappy:*

| cipp94 a răspuns:

E cea mai proasta combinatie posibila din punct de vedere al zodiei, parerea mea.