| EdyBarosu a întrebat:

Ce parere aveti despre bisexualitate? Ati putea fi bisexuali? Amanunte PRO/CONTRA. Daca aveti prieteni bisexuali s-au schimbat de cand sunt bisexuali?

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii mai batrani spun/scriu ca aproape toti avem inclinatia asta, intr-o masura mai mare sau mai mica, si ea se manifesta, daca apar conditii propice.
Femeile se pare ca incearca mai des cu o alta femeie, caci astfel nu au stresul penetrarii/potrivirii/marimii, si nici al ramanerii gravide.
Nu stiu sa am asa prieteni. daca am, s-au ferit sa o arate.

| RAY a răspuns:

Neutru,nu ma intereseaza, e treaba fiecaruia ce face, atat timp cat nu vad 2 barbati care se saruta in public nu ma intereseaza, desi homosexualitatea nu e normala, normal e sa facem sex cu sexul opus sa ne inmultim cat mai des posibil, asta e scopul unui individ inmultirea

| corbulalbrosu a răspuns:

Orientarea sexuala a fiecarui individ este inscris in codul sau genetic si din acest motiv NU poate fi modificat, schimbat si/sau nici....negat, pur si simplu asa te nasti si din acest motiv nu reprezinta o alegere personala. Toate persoanele cu orientarea sexuala diferita de cea majoritara a noastra heterosexuala, cum ar fi cele de natura bisexuala, lesbiana, homosexuala, sau a inca alte cateva sunt la urma urmei indiferent de ce natura le este orientarea lor sexuala mostenita si inscrisa in codul lor genetic, cu totii sunt oameni perfect sanatosi exact ca si noi ceilalti. Sa fie sanatosi si sa traiasca in armonie cu ceilalti! Multa sanatate tuturor!

| mihai69 a răspuns:

Este unul dintre modurile în care se poate manifesta sexualitatea cuiva.
Sunt.
Nu există pro/contra. Așa sunt și gata.
Dacă ei sunt și au fost tot timpul așa, cum să se schimbe?!?

| sofisis a răspuns:

Nu am nici o parere. Nu ma intereseaza orientarea sexuala a altora. Femeilor le e mai usor sa aiba usoare inclinatii bisexuale cand vine vorba de sex. Barbatii vad homosexualitatea ca pe un atac la propriul lor ego masculin si majoritatea sunt homofobi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu as putea fi, niciodata.

| chichappens a răspuns:

E o plăcere ca oricare alta. Fiecare e liber să fie așa cum vrea! Indiferent de părere, lumea ar trebui să fie tolerantă cu cei în cauză. E perfect normal. Dar sunt 100% pro, deși eu nu mă integrez în această categorie. Nu pot spune că nu am încercat, dar mh. Prefer bărbații happy

| Briosacuafine a răspuns:

Sa se schimbe?
Eu sunt bisexuala. Am fost asa mereu, asa m-am nascut. Nu prea cred ca persoanele devin, ci deja sunt bi dar nu realizeaza. Nu prea au de ce sa se schimbe...