| justify a întrebat:

Ce parere aveti despre casatorie? Va inspaimanta?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, casatoria nu este o joaca, este o actiune foarte importanta pentru ca doua suflete isi unesc destinul...trebuie sa fi pregatit pentru casatorie si sa iti alegi partenerul potrivit...eu am timp de casatorie sunt inca tanara nici macar iubit nu mai am...

9 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Casatoria face parte din planul de viiror, nu a zis nimeni ca e usor, dar din punctul meu de vedere merita fiecare efort, imparti totul la doi, e acolo chiar si atunci cand nu ceri, dupa o zi obositoare sti ca te asteapta cineva cu drag acasa.doi oameni care merg in aceeasi directie tinandu-se de mana.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Multa vreme am zis ca eu nu ma insor...
De ceva timp ma gandesc ca voi gasi si eu o fata pe care sa o iubesc cu toata inima si de care-mi voi dori sa stau alaturi. Mie imi suna atat de bine, e ca un vis care sper sa se implineasca cam in 10 ani...

kratos
| kratos a răspuns:

Este o parte frumoasa din viata fiecaruia. Fiecare dintre noi trecem fie ca vrem fie ca nu vrem peste ea. Bineinteles nu vorbesc de gay sau de lesbiene.

| emi a răspuns:

Desi am o relatie de durata(sapte ani, impreuna), da.ma inspaimanta.
De ce? Sincer nu stiu, pentru ca suntem uniti financiar, sentimental, ba chiar vrem sa facem un copil anul viitorlaughing, dar ma sperie, probabil pentru ca ma gandesc ca este o alegere pe viata...chiar daca esti in joc, o casatorie te aduce realitatea in fata ochilor tai si anume ca ti-ai ales deja destinul...desi cand imi privesc perechea sunt mandra si sigura pe mine, am momente de indoieli. ce sa-i fac, .asta e.
Insa niciodata nu voi fugi de ea...cand va trebui sa ajung la altar voi fi fericita si mandra sunt sigura de asta.
deci... mi frica, dar nu inseamna ca nu o voi face sau ca nu vreau. pur si simplu iti dai seama ca...
timpul trece si esti matur, responsabil de altii, responsabil de fericirea celui pe care-l iubesti...happy

| amberjuly a răspuns:

Nu ma inspaimanta, dar n-as vrea sa ma casatoresc in urmatorii 7-8 ani happy (am 21). Cred ca mai tarziu e mai bine, esti mai matur si daca te indragostesti trebuie sa stai cu persoana respectiva macar 4-5 ani, altfel... cand iti dai seama ca nu te intelegi e mai complicat sa te desparti.

| dianka_4861 a răspuns:

Eu de abia astept sa ma casatoresc...pentru mine e ceva minunat un vis... dar daca ma casatoresc vreau sa am perechea potrivita si sa fiu sigura ca ma iubi...imi doresc copii... o famile implinita... dar e ceva fff serios...asa ca...

Răspuns utilizator avertizat
| rox a răspuns:

Nu stiu ce sa ziclaughinge prea devreme pentru mine sa ma gandesc la asa ceva. Da' sa-ti zic, acum cateva saptamanii, ma intreaba o prietena:''tu pe la cati ani ai vrea sa te casatoresti?''(sau ceva in genu'.nu-i mai stiu cuvintele), la care eu:'' habar n-am! nu m-am gandit. Ma cam inspaimanta chestia asta cu casatoria''big grin si-a inceput sa rada ca:'' vai, dar toate fetele viseaza la asta'' mdaa.are dreptate da' pur si simplu nu stiu. poate ca e si varsta.la 15 ani totusi, mi-e total nestiutor cuvantu' asta''casatorie''laughing

| emanulea a răspuns:

Casatoria este a aresponsabilitate mare... acum 2-3 zile m-a sunat iubitul meu care era foarte stresat la gandu pe cin voi alege eu de sot laughingrolling on the flooram ramas stana de piatra cand ama uazit da ma cam sh bufnea rasu laughingrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorsh acum rad cand imi aduc aminte sh el a zis ca vrea sa se casatoreasa cu mine de ziua lui care este la fix 3 zile dupe ce inkepem sc mentionez am doar 13 ani! e ciudat thinking casatria e o responsabilitate mare. dar totush visez la noaptea nuntii de pe acum laughing