| Aero_2277 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre sexul dupa casatorie? Dar despre sexul inainte de casatorie? Ce preferati?

28 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Vemurile s-au schimbat, oamenii nu prea. am auzit o poveste de viata, spusa de o doamna in varsta, ma aflam in spital. Aceasta doamna, vorbea nu tocmai frumos despre sotul ei si noi celelete femei am observat lucrul acesta. Una mai indrazneata dintre noi are curajul si o intreaba: doamna de ce sunteti asa rea cu sotul dvs? Doamna raspunde: ehe, mama, mi-a venit si mie randul. De ce?- o intrebam noi, la care dansa : cand ne-am casatorit, eu nu am fost fata mare si mereu ma critica. Daca as fi fost fata mare, nu mi-ar fi spus in fiecare zi :bravo draga mea, ai fost fata mare. Acum, cand nu mai poate, ma racoresc pentru suferinta indurata. Mie mi se pare ca trebuie sa faci cum iti spune inima, dar sa nu uitam ca barbatii sunt asa cum sunt.

lolita
| lolita a răspuns:

Pentru cristi_din _bucuresti si unu, mai baietilor fiecare are mentalitatea lui, si in ziua de azi destui de putini mai respecta legile bibliei. eu voi avea un copil si nu sunt casatorita, locuim impreuna dar nu mi se pare deloc important sa ne casatorim ca pana la urma o vom face deoarece parintii ne presioneaza din toate partile. si stiu ca el nu ma va "lasa" deoarece suntem amandoi destul de maturi si am luat impreuna decizia de a fi parinti. si in primul rand locuim impreuna si nu iubim.
ca sa rasund la intrebare: da sunt de acord cu sexul innaintea casatoriei deoarece nu vreau sa ma trezesc ca m-am plictisit de el in cativa ani sau ca am chef sa probez si altceva etc. de la inceput am stiut ca vreau ca partenerul meu sa aiba experienta si prin urmare sa-si dea sema de adevarata valoare a mea. daca nu poti face comparatie nu stii daca persoana respectiva este cea mai buna sau nu. cunosc multe crae s-au castaorit virgibine si pana la urma au ajuns sa-si insele sotul.

| tyana a răspuns:

Parerile sunt impartite sa stii! E adevarat ca nu mai traim vremuri de mult apuse dar exista momente in viata cand te indragostesti cu toata fiinta ta si ai vrea sa fii pura, sa ii oferi acelui barbat totul! Nu de multe ori am auzit acest lucru"regret ca nu mai sunt virgina, tipul asta merita totul"! Insa cel mai important ar fi ca in momentul cand iti incepi viata sexuala sa o faci cu un tip care simti ca te iubeste.Si sa nu o faci la o saptamana dupa ce v-ati cunoscut.Barbatii nu apreciaza femeile care se grabesc(chiar daca ei spun contrariul). Lasa cel puin cateva luni sa te descopere, sa te cunoasca, sa ajunga intai la sufletul tau si mai tarziu la partea "anatomica"tongue.Alfel risti sa te simti folosita! Si apoi se mai pune o intrebare:daca ii oferi din primul moment"totul"ce mai are de descoperit la tine?

| BRG a răspuns:

Sexul înainte de căsătorie este interzis categoric în Biblie cuvîntul lui Dumnezeu, multe persoane nu sînt de acord cu ce scrie Biblia, ei cred că dacă fac sex înainte de căsătorie, după aceea cînd se vor căsătoiri cu persoana aceea o să le meargă totul bine, GREȘIT. Dacă o persoană manifestă lipsă de stăpînire de sine culcîndu-se cu acea fată înainte de a fi soți, manifestă egoism, și nu pune interesele celeilate persoane pe primul loc în viață, nici înainte dar nici după ce vor fi căsătoriți, de aceea este foarte important să se acorde mai multă atenție acestui subiect extrem de delicat, și la care multe persoane răspund fără să ia în considerare sfatul Bibliei, care dacă ar fi aplicat, multe din consecințele dezastruoase faptului că două persoane fac sex înainte de căsătorie ar fi evitate, de exemplu, ce se întîmplă dacă fata rămîne gravidă, și băiatul nu o mai i-a de soție? S-au mai rău, face presiuni asupra ei să avorteze? La aceste lucruri nu se gîndește nimeni? Biblia are de oferit răspunsuri clare pentru toate vproblemele, Dumnezeu Creatorul nostru bun și iubitor, nu aprobă avortul. Vă doresc tuturor o seară cît mai frumoasă. Pe curînd Cristi.

| HBK a răspuns:

Cine nu mai poate rabda, face inainte iar cine destul de cumpatat, face dupa.

Janina
| Janina a răspuns:

Daca persoana respectiva e implicata intr-o relatie stabila si bazata pe incredere, respect sunt de parere ca sexul ianinte de casatorie nu e o greseala

| cretzufinish a răspuns:

Ambelehee hee Traim in zile moderne ale secolului 21. S-au cam dus vremurile in care daca un baiat te saruta trebuia sa "te ia" raised eyebrows

| Sოﺁℓε a răspuns:

Ambeeeleee laughing

| smartalogu a răspuns:

Inainte e mai bine. Sexul joaca o componenta importanta in mentinerea unei relatii frumoase, iar daca nu exista compatibilitate in pat din diverse motive, mai devreme sau mai tarziu pot aparea probleme.

| smartalogu a răspuns:

Ca un addagio la ce am zis mai inainte. Majoritatea oamenilor merg pe ideea sexului inainte de casatorie cu toate ca nu o recunosc. Cu toate ca am zis ca prefer sexul inainte de casatorie eu sunt... "neinceput" la 25 de ani si 99% din prietenele care le-am avut au reactionat destul de urat zic eu la treaba asta, motiv pentru care am si renuntat. Lucky me, acum am avut norocul sa dau peste o fata mare si ne intelegem de minune.

Răspuns utilizator avertizat
| LCD a răspuns:

Sezul inainte de casatorie, e pacat
dar nu mai tine nimeni cont de asa ceva

| LCD a răspuns:

Sexul *

| plasticstyle a răspuns:

Ehe, barbatii spun ca nu ai fost virgina chiar si daca ai fostlaughing asa ca...

| AnAiLuI a răspuns:

Ambele:d

| vyo a răspuns:

Sexul inainte de casatorie.

| jocnecurat a răspuns:

Sexul dupa casatorie. Din punct de vedere igeenic si moral. Dar in ziua de azi nu se mai prea practica asa ceva si apoi te miri de ce sunt atatea boli sexuale.Eu zic ca este mai sanatos.Si nu e vorba de in ce secol traim si ti-asi mai spune ca am trecut prin multe... dar mi-e lene sa scriu atata!

| eubahhh a răspuns:

Inainte!

stii cum se zice trebuie sa incerci masina inainte sa o cumperi sa nu regreti apoiwinking laughing

parerea meatongue nu va luati de mine

| kennyisdead a răspuns:

Intai incerci o canapea inainte s-o cumperi, parerea mea laughing

| lifeistough a răspuns:

Sincer eu apreciez fetele care sunt virgine!

| latexcap93 a răspuns:

Aolo trebuie sa o pui pe ciocanu pneumatic pana te insori cu ea ca pe urma... cine stie...nu e buna nici la un job

| unu a răspuns:

Cine face sex in afara casatoriei nu e crestin adevarat. Credeti ca in fata lui dumnezeu sunteti mai speciali dacat ateii daca faceti pacate cu buna stiinta? Sariti imediat la gatul ateilor si injurati evolutionismul dandu-va mari crestini. Doar credinta nu e suficienta, in caz ca nu stiati.

| Bubble a răspuns:

Sincer? mama mea a fost virgina cand s-a casatorit. e pacat da pana mea. vreau sa ma casatoresc dupa 25/26. si sunt hormonilaughing (de ambele parti.)
Sper macar sa raman cu cel ce'mi voi incepe viata sex.
Oricum. asta dupa 20 d ani.happy

| pinky_2290 a răspuns:

Deja suntem in secolul 21, si cred ca nu prea se mai tine cont de sexul dupa casatorie, doar de unele fete foarte credincioase care vor sa se pastreze pentru alesul inimii lor, si sa se daruiasca numai lui si nu altor persoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa te pastrezi cat de mult potiwinking. pentru ca apoi toti te vor lua ca pe un nimeni

| Dasey a răspuns:

In ziua de astazi toata lumea face sex inainte de casatorie si considera ca sa ramai virgina pana la casatorie este demodathappy

| giulia_9159 a răspuns:

Depinde acum de fiecare...cu toate ca se spune ca sexul inainte de casatorie este pacat, eu cred ca este mai bine inainte decat dupa...si sa zicem o persoana asteapta si face sex dupa ce s-a casatorit, si nu e multumit/a atunci ce face?

| noroomforotherpeople a răspuns:

Inainteeeee rolling on the floor