| xXx_6966 a întrebat:

Ce parere aveti despre compatibilitatea Berbec-Varsator?

4 răspunsuri:
| Swallow a răspuns:

Foc si aer?! Nu e aerul cel ce raspindeste focul?! happyE! Totul e okaywinking ( in stele in orice caz) big grin. Insa nu conteaza asta, poti fi impreuna si cuun scorpion~daca`l iubesti fireste happy

| Yaguar a răspuns:

Totul este clar cu cei care spun despre compatibilitatea zodiilor, Crezi ca daca acolo se zice ca totul ii bine asa si va fi ori daca spun ca este rau asa si va fi, nu are nici cea mai mica legatura daca nu crezi ea niste persoane fericite (Poti sa ei familii ), si ea un numar bun din cele fericite si un numar bun din cele care nu au o familie normala (Poti sa ei si alcooloci si pe cei care isi maltrateaza femeia si copii...). Sudiazale o sa vezi ce povesti mai sunt si aceste zodii.

| iulikka a răspuns:

Berbec-Varsator. Foc si Aer. O aventura demna de marile iubiri.

Într-adevar, alaturi de un Varsator viata ta va fi ceea ce ti-ai dorit mereu : o mare aventura. Are un Aer misterios si nepamântean si, în acelasi timp, o gândire ascutita, analitica. Pun pariu ca te-ai îndragostit din prima de asa o combinatie de calitati pe care un Berbec le poate aprecia atât de bine!

Tu esti un rebel în adâncul sufletului, iar Varsatorul este la fel. Împreuna, puteti face tot ce va doriti – lumea mai buna, o afacere prospera, o familie fericita. Rolul Varsatorului pe pamânt este acela de a observa defectele societatii, de a face lumea mai buna (da, el chiar crede în asta si va încerca mereu sa faca ceva bun pentru mai multi oameni). Nici unul dintre voi nu este înnebunit dupa un statut social, asa ca veti fi dispusi sa va asumati riscuri împreuna. Sunteti amândoi orientati spre viitor, deci vorbiti aceeasi limba (ba chiar si acelasi dialect, fiindca aveti un dar aparte de a comunica aproape intuitiv). Tu vrei sa fii seful, iar Varsatorului nu-i pasa, el vrea sa-si urmeze proiectele lui în libertate. Pentru amândoi, absenta creeaza prezenta, asa ca veti sti sa va respectati nevoia fiecaruia de libertate si uneori de singuratate.

Varsatorul, ca si tine, nu considera ca o casatorie se bazeaza pe fuzionarea personalitatilor, ci mai curând pe uniunea dintre doua entitati distincte, asa ca nu îti va sufoca spiritul. Însa este mult, mult mai inflexibil decât Berbecul, asa ca atentie : daca ceva i se pare de o importanta vitala, n-o sa dea nici un pas înapoi si va ramâne ferm pe pozitii.

| puishor69 a răspuns:

Eu sunt berbec.
caut varsatoare.