| claudia_5508 a întrebat:

Ce parere aveti despre compatibilitatea dintre fecioara si taur?

6 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Draga mea vezi cine nu are ce face. face mist o. asta este nu se pot abtine. ca parere la intrebarea ta. consulta horoscopul [compatibilitati]

| Vizitiul a răspuns:

Iar constelatii zidiacale!? Iar va lasati influentati de magia neoficiala?
Sa stii ca tot ceea ce tine de prezicerile zodiacale nu are nici o relevanta in realitatea cotidiana.
Dupa cum stim cu toti sunt 13 planete si anume: mercur, venus, terra, marte, jupiter, saturn, uranus, neptun si planetele pitice : pluto, ceres, makemake, haumea, eris.
Deci, sunt 13 si nu 12. Va-ntreb, unde-i realitatea prezicerilor zodiacale daca acestia se bazeaza pe 12 planete, dar ele fiind 13?
Tind sa cred ca horoscopul este facut pentru cei naivi, cei care sunt gata sa pape tot ce zboara.

| Hombre a răspuns:

Din punct de vedere al horoscopului da, sunt compatibili.

| monique a răspuns:

Eu zic sa nu crezi in prostia cu zodiile. Ci studiaza-i bine caracterul, vezi peste ce defecte poti sa treci si peste care nu. Compatibilitatea se dobandeste prin efort, rabdare, dragoste si mai ales prin intelegere din partea amandurora. Daca porniti amandoi cu acest gand aveti sanse sa se incheie peste ani cu o casatorie frumoasa si plina de bucurie, asa cam ca in povesti.

| User a răspuns:

Taurii sunt compatibili cu vacile, fecioarele cu feciorii. logic, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.google.ro Iti descrie,, peste intelesul cuvintelor``.