| Catte a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile in care ambele persoane se aseamana extrem de mult? ( ma refer aici la caracter, vorbe, absolut orice ).
Am pierdut primul baiat ce l-am iubit cu adevarat... eram practic identici in toate ( chiar si daca vorbeam despre ceva., de ulte ori se intampla sa spunem aceleasi vorbe, in acelasi timp. total diferite. De exemplu odata vorbeam de bunici dupa am facut o pauza si stateam ambii pe ganduri. cand deodata zicem amandoi in acelasi timp ca trebuie sa facem nu stiu ce. si acesta e doar un exemplu. Extrem de ciudat, dar aveam si aceleasi vise noaptea ) ne intelegeam perfect. ne vedeam impreuna in viitor, aveam tot felul de planuri.
Astazi l-am pierdut. de fapt, cred ca-l pierdusem inainte, pentru ca in ultimele zile ne-am cam certat intr-una.
Ne iubim, dar suntem orgoliosi. A fost alegerea lui sa plece, nu-l voi intoarce chiar daca durerea imi este neomeneasca...
ajung sa cred ca relatiile in care ambii parteneri sunt cam la fel. nu merg.
Ce credeti?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Orgoliul si dragostea nu fac casa buna.

Dar persoanele care se aseamana au sansa unei mari relatii, in care dragostea e incurajata si de uimirea adusa de acea coincidenta continua.De pareri,ganduri, sentimente, idei...Un entuziasm nesfarsit legat de doua suflete cu aceeasi identitate, ce poate fi mai frumos?

Alunga orgoliul si regaseste-ti dragostea, s-ar putea sa regreti mai mult decat iti poti imagina acum.

| OnuOnulică a răspuns:

Că sunt făcute unele pentru altele.
Probabil nu a mers acum dar, când o să fiţi mai mari o să încercaţi iar.

| neutrino a răspuns:

Din pacate ai mare dreptate. De multe ori numai iubirea nu este suficienta pentru o relatie reusita si de durata.

| CaLyStuu a răspuns:

Nu e adevarat. Cu totii suntem diferiti si in relatii. Pentru unii, relatiile la distanta merg pentru altii nu. Asa si aici, poate la tine nu a fost sa fie sau poate ca este, daca semanati foarte mult ar trebui sa va dati seama ce mult insemnati unul pentr celalalt si cat de greu este, in ziua de azi, sa-ti gasesti jumatatea care seamana cu tine. Va doresc numai bine.

| ShakeRattleRoll a răspuns:

Sunt locuri speciale in parcurile de distractii unde trebuie sa mergi sa fii gasita de cei cu care mergi.

data viitoare tineti-va de mana sa nu va mai pierdeti.