| MadaLayn a întrebat:

Salut din nou cu aceiasi situatie,sunt intr-o situatie neplacuta,si nu stiu unde si cum so apuc ca sa nu mearga lucrurile porost de tot, o poveste cam marisoara dar sper ca voi primi vreun ajutor, daca nu va va fi lene sa cititi.Acum pe la inceputul verei trecute facusem cunostinta cu un baiat venise nu demult din Italia la o prietena de amea buna el fata de mine e cam mare are 24 de ani eu 16 i-am placut,si el mie,m-a invitat chiar in acea zi la o inghetata la prietena acasa,am facut cunostinta si de atuncia cam incepusem a construi ceva, apoi el a inceput sa umble dintr-o fata in alta l-am vazut asia si mi-am vazut si eu de viata mea, apoi mai pe la sfirsitul verei mai facusem cunoastinta cu un baiat el are 22 de ani si la fel i-am placut si poateca si el mie,insa m-a facut sa-l uit pe cel di urma,m-am atasat de el si ne intelegeam de minune ii placea distractia si mai aceleasi lucruri casi mie, aceiasi muzica aceleasi mincaruri aceleeasi vieata mai pe scurt, apoi cu incetul incepea sa revina la mine fostul care cu citeva zile in urma nu-i pasa de loc acum ma suna si ma ruga sa es cu el nu puteam sa fac asta al aveam pi D si pina la urma D a fost nevoit sa plece peste hotare la munca eu am ramas singura m-a rugat sal astept si i-am pormis ca-l astept dar...nu sa primit totul asa cum am dorit,eu inca mai aveam ceva sentimente la fostul care deja umbla di urma mea,in prima seara cind a plecat D esisem cu fetele afara ma intilnisem cu fostul I si am stat de vb pina la urma a esit asa ca fara sa vreau am plecat cu el la pitta,apoi a doua seara afara cu el,a treia,si tot asa.D plecase,nu ma mai suna,nu imi mai scria nimic si tot odata auzisem multe vorbe de el ca el acolo peste hotare are sotie ca are copii ca are si prietena intr-un raion,nustiam ce sa mai cred de aia eseam cu fostul fara sa stie D,simtiam ca nu fac corect dar nu ma puteam opri chiar si pina acum apoi I imi propuse sa fiu prietena lui si doar a lui ca sa fiu cu el peste tot la un gratar la o zi la o nunta da acelasi lucru mil propuse si D ininte de a pleca,ii acceptasem insa acuma nustiam ce sa-i zis lui I caci mai erau sentimente fata de D,peste ceva timp, era deja o saptamana de cind esisem cu I insa cu el era cam trist gusturi diferite el o muzica eu alta si nu-i placea nimic decit sa stam pusisimplu de vorba pe cind cu D plecam la disco ne distram la o cafea la un biliard, insa cu I cam ma pliptiseam dar totusi mi era placut sa stau cu el de vorba ore in sir stateam chir pina la 4 dimineata. Apoi a inceput sa imi scrie D mi-a scris c-a ajuns ca e totul ok si m-a rugat sal astept insa cum cind eu deja aveam altu, nu i-am spus insa ma simt singura vinovata, acuma ese ca am 2 prieteni si ambii tin foarte mult la mine am opservata asta pe parcurs, acuma stau si doresc sa fac o alegere dar cum cind eu am inima impartita la 2 si nu o pot lua de la nici unul stau cu I la intilnire dar ma gindesc la D si mi-e dor enorm de el dar mi-e frica ca sa nu sa se primeasca rau de tot sa-l las pe I si sa-l astept pe D si sa vie si sa plece la alta poate chiar are in raaion alta si de mine doar se foloseste nu stiu,el neaga dar eu nu prea cred in vorbe mai ales in ale baietilor., si nici pe I nu-l pot lasa am acceptat ca proasta fiind cu inima in bucati ca D are alta si de aceia ma intorsesem la I acuma am observat ca D pentru mine e mai important.si acum am decis sal astept insa com sa fac cu I? Daca o sa-i zic ca gata o sa zica ca-s nebuna de ce n-am spus de la inceput dar i-am sucit mintile si l-am lasat, tot no sa iasa frumos ambii is frumusei si cu ambii ma inteleg perfect insa care alegere s-o iau nu am ideie.Plizz un sfat macarsadma simt penibillsadce sa fac!?

1 răspuns:
| Deborah54 a răspuns:

Buna, eu nu stiu ce sa te sfatui pot doar un lucru sa-ti spun asculta-ti inima si nu asculta tot ce auzi. Sunt multi oameni care te pot invidia si-ti doresc raul mai bine fii sincera atat cu tine cat si cu I. Fiti prieteni si nu itreceti limita si fa-l sa inteleaga ca daca iubesti o fata esti gata sa o astepti mult pina ea singura va alege. Si nu uita poate ca alegerea ta ii va rani ori pe unul ori pe altul dar tu nu trebuie sa mergi cum s-ar zice na piricor sudibi.